intencje i ogłoszenia Włodzienin 16.10.2022 – 23.10.2022

NIEDZIELA – 16.10.2022 XXII Dzień Papieski

Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej

Kolekta na potrzeby naszej parafii. Zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia

8:00 Za ++ Marię i Bronisława Wojtuś, Genowefę i Stefana Sadownik i ++ z rodziny.

11:15 Za ++ rodziców Annę i Otto Kutscha, brata Grzegorza, męża Zdzisława Lesiak, teściów Mariannę i Szczepana Lesiak, swata Jana Zapotocznego, szwagra Jerzego i wszystkich ++ z rodziny. Po Mszy św. Różaniec.

16:00 Koncert dzieci i rodziców ku czci św. Jana Pawła II (dzieci z Przedszkola we Włodzieninie), a następnie festyn rodzinny przy kościele.

WTOREK – 18.10.2022 Święto św. Łukasza Ew.

17:30 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców i dziadków Elżbietę i Emila Antoszczyszyn.

ŚRODA – 19.10.2022

7:15 W int. Parafian. Po Mszy św. Różaniec

PIĄTEK – 21.10.2022

17:30 SZKOLNA Różaniec i Msza św. 1) Za + Zbigniewa Przysiężnik w kol. rocz. śm. (od żony Bronisławy z rodziną). 2) Za + Henryka Korzec (int. od Agaty Sowińskiej).

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10.2022 

Kolekta na misje 

8:00 Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Różańcowej dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze dla osób z Róży p. Gwóźdź, ich rodzin, ks. Prob. oraz za wszystkie osoby ++ osoby z Róży.

11:15 1) Do Bożej Op. z ok. kol. rocz. urodzin Andrzeja Pierzchały, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł. dla całej rodziny i opiekę M. Najświętszej. 2) Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Różańcowej dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze dla osób z Róży p. Gużdy, ich rodzin, o dary Ducha św. dla ks. Prob. oraz o dar nieba dla ++ księży naszej parafii. Po Mszy św. Różaniec.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.10.2022

  • Dzisiaj Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska przeżywana jako XXII Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się! W tym dniu przed kościołem będą sprzedawane wypieki przez nasze panie z KGW. Na godz. 16:00 w imieniu przedszkolaków Publicznego Przedszkola we Włodzieninie ich rodziców oraz grona pedagogicznego, z Panią Dyrektor na czele zapraszam do kościoła we Włodzieninie na koncert ku czci św. Jana Pawła II. Po Nabożeństwie jesteśmy zaproszeni na festyn przy kościele, będzie można złożyć datek na rzecz Publicznego Przedszkola we Włodzieninie. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny z kolejną część Pisma św. na płycie CD.
  • Składam serdeczne podziękowania grupie kobiet za prace ogrodowe przy grocie i krzyżu misyjnym, a także grupie kobiet z Włodzienina Góry za prace przy kapliczce Serca Pana Jezusa.
  • Zapraszam na nabożeństwa różańcowe. Różaniec święty odmawiany będzie we wtorek i piątek o godz. 17:30, w środę po Mszy św. porannej, w niedzielę po Mszy św. z godz. 11:15. Dzieci zapraszam do uczestniczenia w różańcu we wtorek i piątek, będą wręczane obrazki oraz losowanie figurek Matki Bożej Fatimskiej…
  • We wtorkowym spotkaniu z cyklu…kto pyta nie błądzi…  uczestniczyło 12 osób.
  • W piątek o godz. 17:30 modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie, a następnie Msza szkolna dla dzieci i młodzieży.
  • Zbliża się Tydzień Miłosierdzia, dlatego wzorem lat ubiegłych proszę o dary dla naszego Seminarium Duchownego w Opolu. Dary proszę składać w garażu do czwartku 20 października.
  • Zapraszam na spotkanie PRD we wtorek do salki parafialnej o godz. 18:45.
  • Proszę roczny dyżur na cmentarzu z Włodzienina Dołu, aby w sobotę 30 października od godz. 10:00 wykosić trawę, pograbić liście przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Dziękuję osobom z obecnego dyżuru za wszystkie prace wykonane na cmentarzu w ciągu ostatniego roku. Od listopada dyżur roczny rozpoczynają parafianie z Włodzienina – Kolonii i Bogdanowic – Kolonii.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia, wspomagającą młodzież z ubogich rodzin. Za tydzień kolekta na misje, a przed kościołem zbiórka na pomoc panu organiście z Branic, który ucierpiał w pożarze. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych