intencje i ogłoszenia Wojnowice 16.10.2022 – 23.10.2022

NIEDZIELA – 16.10.2022 XXII Dzień Papieski

Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej

Kolekta na potrzeby naszej parafii. Zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia

9:30 Za ++ siostry Marię i Józefę, rodziców Bronisławę i Franciszka, ojca Michała oraz za wszystkich ++ z rodzin Żarowskich i Nawaryńskich. Po Mszy św. Różaniec 

16:00 Koncert dzieci i rodziców ku czci św. Jana Pawła II (dzieci z Przedszkola we Włodzieninie), a następnie festyn rodzinny przy kościele.

PONIEDZIAŁEK – 17.10.2022 św. Ignacego Antiocheńskiego

17:30 Różaniec i Msza św. Za + ojca Stanisława, stryjka Michała, ciocię Danutę, Helenę i Annę, wujków Józefa i Antoniego, dziadków Jana i Marię, Franciszka i Marię oraz za wszystkich ++ z rodziny.

CZWARTEK – 20.10.2022 św. Jana Kantego

17:30 SZKOLNA: Różaniec i Msza św. Za + męża Jana, Annę i Wojciecha Andruchowicz, Marię i Jana Burban.

SOBOTA – 22.10.2022 św. Jana Pawła II

17:30 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Annę i Jana, brata Mieczysława Trzebuniak, Ernę i Eugeniusza Ostrowskich oraz za wszystkich ++ z rodziny.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10.2022 

Kolekta na misje

9:30 Za + syna Grzegorza Polak, ojca Józefa, rodziców Zofię i Kazimierza Szczomborowskich i ++ z rodziny. Po Mszy św. Różaniec

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.10.2022

  • Dzisiaj Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska przeżywana jako XXII Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się! W tym dniu przed kościołem będą sprzedawane wypieki KGW z Włodzienina i nie tylko. Na godz. 16:00 w imieniu przedszkolaków Publicznego Przedszkola we Włodzieninie ich rodziców oraz grona pedagogicznego, z Panią Dyrektor na czele zapraszam do kościoła we Włodzieninie na koncert ku czci św. Jana Pawła II. Po Nabożeństwie jesteśmy zaproszeni na festyn przy kościele, będzie można złożyć datek na rzecz Publicznego Przedszkola we Włodzieninie. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny z kolejną część Pisma św. na płycie CD.
  • Zapraszam na nabożeństwa różańcowe. Różaniec święty odmawiany będzie w poniedziałek, czwartek i sobotę o godz. 17:30, w niedzielę po Mszy św. Dzieci zapraszam do uczestniczenia w różańcu w poniedziałek i czwartek, będą wręczane obrazki oraz losowanie figurek Matki Bożej Fatimskiej…
  • We wtorkowym spotkaniu z cyklu…kto pyta nie błądzi…  uczestniczyło 12 osób.
  • W czwartek o godz. 17:30 modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie, a następnie Msza szkolna dla dzieci i młodzieży
  • Zbliża się Tydzień Miłosierdzia, dlatego wzorem lat ubiegłych proszę o dary dla naszego Seminarium Duchownego w Opolu. Dary proszę składać w garażu do czwartku 20 października.
  • W najbliższą sobotę 22 października na godz. 8:00 zapraszam do kościoła na zbijanie tynków – od strony konfesjonału. W piątek wieczorem o godz. 19:30 przygotujemy kościół do tych prac. Przestawienie ławek, rozłożenie folii oraz kartonów. 
  • Proszę roczny dyżur na cmentarzu, aby w sobotę 30 października wykosić trawę, pograbić liście przed Uroczystością Wszystkich Świętych, podobne prace proszę wykonać na starym cmentarzu.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia, wspomagającą młodzież z ubogich rodzin. Za tydzień kolekta na misje, a przed kościołem zbiórka na pomoc panu organiście z Branic, który ucierpiał w pożarze. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.