intencje i ogłoszenia Włodzienin 19.03.2023 – 26.03.2023

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023 Laetare

Kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych

8:00 Za ++ rodziców Jana i Katarzynę Pichur, Marię i Michała Kądzioła, Apolonię i Piotra Zapotocznych, Szczepana, Marię, Eugenię, Danutę, Michała Pichur.

11:15 Za + męża Michała Górnego, rodziców, siostrzeńca, teściów Jadwigę i Zbigniewa Zapotocznych oraz ks. W. Kądziołkę.

15:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

WTOREK – 21.03.2023

17:00 Do Bożego Miłosierdzia o dar nieba dla ++ rodziców Stefanii i Stanisława Żłobickich, dziadków obu stron i rodziców chrzestnych.

ŚRODA – 22.03.2023

7:15 W int. Parafian.

PIĄTEK – 24.03.2023

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu, spowiedź św.

18:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. SZKOLNA Za + mamę Annę Babiniec w 30 dzień po śm.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

8:00 Za + Irenę Łazarz.

11:15 Dziękczynna do Bożej Op. za otrzymane łaski z ok. 70 rocz. ur. Kazimierza z prośbą o dalsze Boże bł. dla niego i całej rodziny oraz o potrzebne łaski dla ks. Prob.

15:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.03.2023

• Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, czyli Leatare, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Hasło przewodnie tego tygodnia: „Troska o życie od poczęcia wychowaniem do pokoju”.
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10zł, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny w cenie 7zł.
  • W piątek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie; modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczy Róża ks. Proboszcza. godz. 18:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej.
  • Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Włodzienina 31 marca (piątek). O godz. 18:00 Msza św. następnie wyruszymy w procesji od kościoła parafialnego i poprzez poszczególne stacje dojdziemy do ruin kościoła św. Mikołaja, gdzie zostanie zakończone nabożeństwo. Proszę na Drogę Krzyżową zabrać ze sobą świece. W tym dniu przed Mszą św., w przedsionku będzie można zakupić w cenie 8zł świecę – paschalik i okapnik. Do niesienia krzyża przy poszczególnych stacjach zapraszam: I – Dzieci Komunijne i ich rodzice z Wojnowic, II – służba liturgiczna Włodzienin, III – służba liturgiczna Wojnowice, IV – PRD Włodzienin, V – mężczyźni, VI – PRD Wojnowice, VII – Róże Różańcowe, VIII – kobiety,  IX i X – uczniowie VII klas, XI i XII – uczniowie VIII klas, XIII i XIV – Dzieci Komunijne i ich rodzice z Włodzienina.
  • Dziękuję dyżurowi za wszystkie prace porządkowe na cmentarzu.
  • Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się 1 kwietnia od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 11:00 Włodzienin.
  • Składam serdeczne podziękowania grupie kobiet z naszej parafii i parafianinowi za wszystkie prace wczesnowiosenne wokół kościoła oraz w ogrodzie plebanijnym. Dziękuję radzie sołeckiej za zakupienie i przywiezienie bratków do zasadzenia wokół kościoła.
  • IX Parafialna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach 11-14 lipca 2023 r. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 14 lipca 2023 r.
  • Dzisiaj i za tydzień przed kościołem będzie można złożyć do puszki ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
  • Dzisiaj kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.