intencje i ogłoszenia Wojnowice 19.03.2023 – 26.03.2023

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023 Laetare

Kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych

9:30 Za + męża Józefa, wnuka Grzegorza, ++ rodziców Annę i Józefa, Rozalię i Franciszka i ich rodziców, brata Michała, kuzyna Ludwika i dusze w czyśćcu cierpiące. Po Mszy św. Gorzkie Żale

PONIEDZIAŁEK – 20.03.2023 Uroczystość św. Józefa

17:00 1) Za ++ rodziców obu stron Marię i Michała., Bazylego i Joannę, Jana oraz za ich rodziców i rodzeństwo, + swatów. 2) Do Bożej Op. za wstaw. św. Józefa w intencji członków bractwa św. Józefa z naszych parafii, prosząc o zdrowie i Boże bł. Nabożeństwo do św. Józefa.

CZWARTEK – 23.03.2023

16:30 Adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św.

17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. SZKOLNA Za ++ męża Ryszarda, rodziców Genowefę i Wincentego, teściów, braci, siostry, wnuka Marcina i wszystkich ++ obu stron.

SOBOTA – 25.03.2023 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

16:00 Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Jana Lesiak, prosząc o Boże bł. oraz wszelkie potrzebne łaski dla rodziców i rodziców chrzestnych oraz całej rodziny.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023 

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

9:30 Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Emilii Czarnej z ok. 1 rocz. urodzin i chrztu św., oraz w int. rodziców, chrzestnych, całej rodziny. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.03.2023

  • Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, czyli Leatare, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Hasło przewodnie tego tygodnia: „Troska o życie od poczęcia wychowaniem do pokoju”.
  • W każdą niedzielę po Mszy św. nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10zł, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
  • W poniedziałek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP Msza św. ku czci św. Józefa o godz. 17:00 i nabożeństwo.
  • W czwartek o godz. 16:30 Adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie; modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Rosygodz. 17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej.
  • Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Włodzienina 31 marca (piątek). O godz. 18:00 Msza św. następnie wyruszymy w procesji od kościoła parafialnego i poprzez poszczególne stacje dojdziemy do ruin kościoła św. Mikołaja, gdzie zostanie zakończone nabożeństwo. Proszę na Drogę Krzyżową zabrać ze sobą świece. W tym dniu przed Mszą św., w przedsionku będzie można zakupić w cenie 8zł świecę – paschalik i okapnik. Do niesienia krzyża przy poszczególnych stacjach zapraszam: I – Dzieci Komunijne i ich rodzice z Wojnowic, II – służba liturgiczna Włodzienin, III – służba liturgiczna Wojnowice, IV – PRD Włodzienin, V – mężczyźni, VI – PRD Wojnowice, VII – Róże Różańcowe, VIII – kobiety,  IX i X – uczniowie VII klas, XI i XII – uczniowie VIII klas, XIII i XIV – Dzieci Komunijne i ich rodzice z Włodzienina.
  • Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się 1 kwietnia od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 11:00 Włodzienin.
  • IX Parafialna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach 11-14 lipca 2023 r. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 14 lipca 2023 r. 
  • Dzisiaj i za tydzień przed kościołem będzie można złożyć do puszki ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
  • Dzisiaj kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.