intencje i ogłoszenia Włodzienin 22.05.2022 – 29.05.2022

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.05.2022

Kolekta – jałmużna postna z całego roku

8:00 Dziękczynna za otrzymane łaski, prosząc o Boże bł. i zdrowie dla osób z Róży p. Tracz, ich rodzin, ks. Proboszcza a dla ++ z Róży o radość wieczną.

11:15 1) Za ++ Nadzieję i Adam Pierzchała, Małgorzatę i Jana Sosin, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące. 2) Bo Bożej Op. w int. rodzin z Róży p. Gużdy prosząc o Boże bł. i potrzebne łaski, oraz w int. ks. Prob. prosząc o dary Ducha św., a także o dar nieba dla ++ księży pracujących w naszej parafii. 3) Za + Jana Rosowskiego w 5 rocz. śm., ++ teściów, rodziców, siostrę Marię. Nabożeństwo majowe

PONIEDZIAŁEK – 23.05.2022 DNI KRZYŻOWE

19:00 W int. Parafian. Procesja o dobre urodzaje do krzyża przy parkingu dolnym i Msza św.

WTOREK – 24.05.2022 NMP Wspomożycielki Wiernych DNI KRZYŻOWE

18:00 1) Za ++ rodziców Stanisława i Stanisławę Gawłowskich, brata Jana, ojca Stanisława Zając, ++ dziadków obu stron. 2) Za ++ Grzegorza, Weronikę i Wandę Szczepańczyk, Tadeusza Szczepanek oraz Krzysztofa Dańczuk. Procesja o dobre urodzaje do krzyża Włodzienin-Góra i Msza św.

ŚRODA – 25.05.2022 

07:15 W int. Parafian. 

PIĄTEK – 27.05.2022

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św.

18:00 SZKOLNA Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Bożej Op. w pewnej intencji dziękując za otrzymane łaski i prosząc o Boże bł. dla ks. Prob. 

Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci, które w 2023 roku przystąpią 

do I Komunii św.

NIEDZIELA – 29.05.2022 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Do Bożego Miłosierdzia za ++ rodziców Genowefę i Jana Malewicz, Stefanię i Stanisława Żłobickich, dziadków Emilię i Franciszka Pączko oraz chrzestnych obu stron.

11:00 Za + żonę Janinę Lenartowicz, teściów Justynę i Tadeusza Pabian. Nabożeństwo majowe

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.05.2022 – 29.05.2022

 • Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8:00 i 11:00. 
 • Składam serdeczne podziękowania za zmówioną Mszę św. z okazji mojej 17 rocz. święceń kapłańskich, za życzenia PRD i Parafian, Orkiestrze Parafialnej muzyczną obecność, LSO.
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
 • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
 • ZMIANA!!! DNI KRZYŻOWE W poniedziałek Msza św. z prośbą o urodzaje o godz. 19:00 oraz procesją do krzyża przy parkingu dolnym, a we wtorek o godz. 18:00 z prosesją do krzyża Włodzienin – Góra. W środę Msza św. o godz. 7:15. 
 • W czwartek Dzień Matki. Z okazji ich święta życzymy już dzisiaj wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.
 • W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju dla Ukrainy, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża ks. Proboszcza. O godz. 18:00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej. 
 • Zapraszam rodziców dzieci, które w 2023 przystąpią do I Komunii św. na spotkanie do kościoła po Mszy św. w piątek 27 maja.
 • Ołtarze na Boże Ciało 2022 (16 czerwca): I ołtarz: (obok dawnego klasztoru) –Grupa Kobiet z Włodzienina Góry, II ołtarz: (kaplica przy ul. Młyńskiej) – p. Józef Zapotoczny, III ołtarz: (kaplica przy głównej drodze) p. Kazimierz Tracz oraz osoby towarzyszące, IV ołtarz: (Grota) Grupa Kobiet. Z góry dziękuję za zaangażowanie i przygotowanie ołtarzy. 
 • W tym roku chcemy dokonać zmiany ogrzewnia w naszym kościele. Dlatego na spotkaniu PRD jednogłośnie zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu zbiórki złomu a środki uzyskane przeznaczyć na inwestycję. W sobotę 28 maja od godz. 9:00 odbędzie się zbiórka złomu w naszej wiosce.
 • Składam serdeczne podziękowania rodzicom dzieci rocznicowych Komunii św., a także rodzicom bierzmowanej młodzieży naszej parafii za ofiary na remont ogrzewania w kościele.
 • Dziękuję za wykonane prace w podziemiach naszego kościoła. Prace te będą kontynuowane w najbliższą sobotę. Zapraszam mężczyzn na godzinę 9:00 do kościoła.
 • Dzisiaj kolekta jałmużna postna z całego roku. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.