intencje i ogłoszenia Włodzienin 23.05.2021 – 30.05.2021

NIEDZIELA  – 23.05.2021  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Kolekta – jałmużna postna z całego roku

8:00 Za + mamę Nadzieję Pierzchała, + Zofię Mrozowicz.

11:15 1) Dziękczynna do Bożej Op. w rodzinie Marcina i Beaty Ignasiak, z prośbą o Boże bł. i opiekę Anioła Stróża dla dzieci Bartka, Tomka, Przemka. 2) Do Bożej Op. prosząc o dary Ducha św. i wszelkie potrzebne łaski dla Emilii Czechowicz z okazji 18 rocz. ur. Po Mszy św. nabożeństwo majowe.

Nabożeństwa majowe w środę, czwartek o godz. 18:00

PONIEDZIAŁEK – 24.05.2021 Święto NMP Matki Kościoła

17:00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za wstaw. M. Bożej Częstochowskiej dziękując za otrzymane łaski w int. Anny i Marcina Nowak z okazji 10 rocz. ślubu oraz o zdrowie i Boże bł. dla dzieci.

18:00 Wojnowice

WTOREK – 25.05.2021

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św.  Za + żonę Janinę Lenartowicz, jej rodziców Justynę i Tadeusza Pabian. 

ŚRODA – 26.05.2021 Dzień Matki

7:15 Za + Irenę Łazarz 

PIĄTEK – 28.05.2021

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu okazja do spowiedzi przed Odpustem Parafialnym

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Nieustającej Pomocy w pewnej intencji oraz prosząc o zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla ks. Proboszcza. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza i Marianek. Próba przed Odpustem.

SOBOTA – 29.05.2021 św. Urszuli Ledóchowskiej

16:30 Okazja do spowiedzi przed Odpustem

17:00 Nabożeństwo majowe

NIEDZIELA  – 30.05.2021  Uroczystość Najświętszej Trójcy

ODPUST PARAFIALNY – ks. prob. Norbert Mikler (nasz parafianin) 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Za ++ rodziców Jana i Genowefę Malewicz, Stanisława i Stefanię Żłobickich, ++ dziadków i chrzestnych obu stron.

11:30 1) W intencji Parafian i Gości 2) Do Bożej Op. prosząc o dary Ducha św. i wszelkie potrzebne łaski dla Kornelii z okazji kolejnej rocz. ur. oraz o zdrowie dla niej i jej rodziny. Po Mszy św. nabożeństwo majowe i procesja wokół Kościoła. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.05.2021 – 30.05.2021

 • Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą przeżywać będziemy odpust parafilany ku czci Trójcy Świętej. Mszy św. odpustowej przewodniczył będzie i wygłosi słowo Boże nasz parafialnin ks. proboszcz Norbert Mikler – proboszcz w parafii Roszowicki Las, który obchodzi swoją 40 rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. o godz. 11:30.. o godz. 17:00. 
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny a dla dzieci i młodzieży szkolnej miesięcznik Mały Gość Niedzielny.
 • Zapraszam na nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, w sobotę o godz. 17:00.
 • W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła (tzw. Zielone Świątki) Msza św. o godz. 17:00. 
 • W środę obchodzimy Dzień Matki. Życzymy wszystkim mamom obfitych łask, opieki Matki Bożej oraz szczerej życzliwości dzieci.
 • W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia oraz ustania pandemii, modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczy Róża ks. Proboszcza, a o godz. 18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Marianek.
 • Ołtarze na Boże Ciało 2021I ołtarz: (obok dawnego klasztoru) –Grupa Kobiet z Włodzienina Góry, II ołtarz: (kaplica przy ul. Młyńskiej) – p. Józef Zapotoczny, III ołtarz: (kaplica przy głównej drodze) p. Kazimierz Tracz oraz osoby towarzyszące, IV ołtarz: (Grota) Grupa Kobiet. Z góry dziękuję za zaangażowanie i przygotowanie ołtarzy. 
 • Zostały dokończone prace przy montażu palisad przy wejściu głównym do kościoła. Bóg zapłać za wykonane prace.
 • Dziękuję za wykonane prace murarskie przy kościele.
 • Zostały zakupione trzy tomy chorałów „Droga do nieba” dla organisty.
 • W tym tygodniu zakończone zostały prace związane z wyczyszczeniem ram obrazów oraz ich odwieżeniem. Dziękuję parafiaom za wszystkie zakupienione materiały, za udostępnienie rusztowań, za poświecony czas.
 • Dzisiaj kolekta – jałmużna postna z całego roku. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.