intencje i ogłoszenia Wojnowice 23.05.2021 – 30.05.2021

NIEDZIELA – 23.05.2021 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Kolekta – jałmużna postna z całego roku

9:30 Dziękczynna za wstaw. M. Bożej za przeżyte 85 lat Anny, prosząc o Boże bł., opiekę i zdrowie na dalsze lata życia. Po Mszy św. nabożeństwo majowe.

PONIEDZIAŁEK – 24.05.2021 Święto NMP Matki Kościoła

17:00 Włodzienin  

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + syna Daniela Kopczyńskiego w 25 rocz. śm.

Nabożeństwa majowe we wtorek, środę, piątek o godz. 18:00

CZWARTEK – 27.05.2021

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu

18:00 SZKOLNA: Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Różańcowej dziękując za przeżyte lata i otrzymane łaski, prosząc o Boże bł., opiekę i zdrowie dla całej rodziny Tadeusza Mikołajczyk. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza i Wspólnoty Marianek.

SOBOTA – 29.05.2021 św. Urszuli Ledóchowskiej

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św. 1) Za ++ rodziców Katarzynę i Marcina Łaba. 2) Za + Elżbietę Siepak w 30 dzień po śm.

NIEDZIELA – 30.05.2021 Uroczystość Najświętszej Trójcy 

Kolekta na potrzeby naszej parafii 

9:30 Do Bożej Op. prosząc o zdrowie i Boże bł. dla Wiktorii, Pauliny i Kuby oraz o wszelkie potrzebne łaski dla całej rodziny Gadomskich i Zarusińskich. Po Mszy św. nabożeństwo majowe.

11:30 Uroczysta Msza św. odpustowa we Włodzieninie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.05.2021 – 30.05.2021

  • Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę odpust parafialny we Włodzieninie Trójcy Świętej. Msza św. odpustowa o godz. 11:30. Mszy św. odpustowej przewodniczył będzie i wygłosi słowo Boże, ks. Norbert Mikler pochodzący z Włodzienina – Kolonii. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
  • Zapraszam na ostatni tydzień nabożeństw majowych o godz. 18:00.
  • W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła (tzw. Zielone Świątki). Msza św. o godz. 18:00.
  • W środę obchodzimy Dzień Matki. Życzymy wszystkim mamom obfitych łask, opieki Matki Bożej oraz szczerej życzliwości dzieci.
  • W czwartek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia oraz ustania pandemii, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Krupy. godz. 18:00nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Marianek.
  • Boże Ciało 2021I ołtarz kaplica cmentarna (ul. Górna); II ołtarz ul. Okrężna(Babiniec Janina, Babiniec Andrzej, Antoszczyszyn Stanisław, Toporowski Jan, Susła Jan, Bielesz Małgorzata); III ołtarz (ruiny kościoła) (Wacławczyk Tomasz, Jakubczyk Sylwia, Kargul Maria, Kleszczyński Wacław, Balcer Stanisława, Krupa Stanisław, Krupa Roman); IV ołtarz – przystanek (Szkudlarek Stanisława, Zapotoczny Marek, Wacławczyk Arkadiusz, Leosz Marian, Hanusiewicz Mateusz, Waga Krzysztof).
  • Zostały zakupione trzy tomy chorałów „Droga do nieba” dla naszych organistów. 
  • Od tego roku w czasie Bożego Ciała będą używane banery do dekoracji ołtarzy z symbolami eucharystycznymi.
  • Dzisiaj kolekta – jałmużna postna z całego roku. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.