intencje i ogłoszenia Włodzienin 25.09.2022 – 02.10.2022

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Za ++ rodziców Józefa i Aleksandrę Konopskich i wszystkich ++ z rodziny. 

11:15 Do Bożej Op. z okazji 40 rocz. ślubu Eugenii i Ludwika Bodziarczyk, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Jubilatów oraz w int. dzieci i wnuków.

16:00 Nasiedle kościół św. Jakuba: Dekanalne spotkanie inaugurujące kolejny rok przygotowania do Bierzmowania (obecność obowiązkowa – uczniowie klas VI, VII, VIII wraz z rodzicami lub opiekunami).

WTOREK – 27.09.2022 św. Wincentego a Paulo

18:00 Za ++ rodziców Helenę i Stefana Kozakiewicz oraz wszystkich ++ obu stron. 

ŚRODA – 28.09.2022

7:15 W int. Parafian. 

PIĄTEK – 30.09.2022 św. Hieronima

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu 

18:00 SZKOLNA Za ++ rodziców Janinę i Jana Antoszczyszyn, Eugeniusza i Daniela Jankowskich, Tadeusza i Kazimierza Hatowskich oraz dziadków obu stron. 

Spotkanie formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza i Marianek, a także dzieci chcących wstąpić w szeregi ministrantów i ministrantek lub Marianek.

I SOBOTA – 01.10.2022 św. Teresy od Dzieciątka Jezus

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.10.2022 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Do Bożej Op. o Boże bł. i zdrowie za wstaw. M. B. Różańcowej dla osób z Róży p. Tracz, ich rodzin, ks. Prob. a dla ++ z Róży o radość wieczną.

11:15 Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla mamy Marianny Pikul z okazji 70 rocz. ur. (int. od córek z rodzinami). Po Mszy św. Różaniec.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.09.2022

 • Dzisiaj XXVI Niedziela Zwykła. Składam serdeczne podziękowania parafianom z Bogdanowic Kolonii i Włodzienina Kolonii za odnowienie krzyża przy tzw. Krzyżówce. W tym roku mija 27 lat od momontu nawiedzenia kopii obrazu jasnogórskiego w naszej parafii i postawienia tego krzyża jako pamiątki (24 09 1995).
 • Dzisiaj dekanalne spotkanie uczniów klas VI, VII, VIII wraz z rodzicami, rozpoczynające kolejny rok przygotowania do sakramentu Bierzmowania w kościele św. Jakuba w Nasiedlu o godz. 16:00. Obecność obowiązkowa.
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny. A dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny z silikonowym różańcem na rękę.
 • W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Gwóźdź. O godz. 18:00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży.
 • W piątek po Mszy św. spotkanie formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Marianek. Zapraszam na to spotkanie dziewczęta i chłopców chcących wstąpić w szeregi LSO lub należeć do grona Dzieci Maryi. 
 • sobotę o godz. 7:30 modlitwa różańcowa oraz okazja do spowiedzi św. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej oraz w int. wynagrodzenia za zniewagi i bluźnierstwa zadane Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca. 
 • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian. Od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 10:45 Włodzienin.
 • Od soboty rozpoczynamy październik, w którym chcemy w szczególny sposób gromadzić się w naszym kościele na modlitwie różańcowej. Różaniec święty odmawiany będzie we wtorek i piątek o godz. 17:30, w środę po Mszy św. porannej, w sobotę o godz. 16:00, w niedzielę po Mszy św. z godz. 11:15. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa. Dzieci zapraszam do uczestniczenia w różańcu we wtorek i piątek, będą wręczane obrazki oraz duży różaniec zabierany przez dzieci do domu. We wtorek 4 października dzieci przynoszą karteczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem do losowania różańca oraz figurek Matki Bożej Fatimskiej…
 • Zbliża się Tydzień Miłosierdzia, dlatego wzorem lat ubiegłych proszę o dary dla naszego Seminarium Duchownego w Opolu. (Dary proszę składać w garażu).
 • Składam serdeczne podziękowania dyżurowi z Włodzienina Dołu za prace na cmenatrzu (wykoszenie trawy, zgrabienie liści)
 • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.