intencje i ogłoszenia Włodzienin 25.12.2022 – 01.01.2023

NIEDZIELA – 25.12.2022 UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

9:30 WOJNOWICE

11:15 Do Dzieciątka Jezus dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie w rodzinach Zapotoczny i Wolny.

PONIEDZIAŁEK – 26.12.2022 Święto św. Szczepana

Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu

8:00 1) Do Świętej Rodziny w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. w rodzinach Łazarz, Szymonek, Niżborski i Gwizdała oraz o bł. dla księży i za + Irenę. 2) Za + Józefa Leszczyńskiego w miesiąc po śm. Błogosławieństwo owsa.

11:15 Do Bożej Op. z okazji 25 rocz. ślubu Małgorzaty i Krzysztofa Głowiszyn, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie na dalsze lata życia dla Jubilatów, ich dzieci i całej rodziny. Błogosławieństwo owsa.

WTOREK – 27.12.2022

8:00 1) Za ++ Wiktorię i Eugeniusza, brata Ryszarda Krukowskich i za dusze ++ z rodziny. 2)Do Świętej Rodziny w int. rodzin odwiedzanych po kolędzie.

ŚRODA – 28.12.2022 Święto św. Młodzianków

9:30 Wojnowice

11:15 Za + Henryka Korzec (od Józefa i Renaty Tokarz z Bystrej).

PIĄTEK – 30.01.2022 Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

8:00 Do Świętej Rodziny w int. rodzin odwiedzanych po kolędzie.

SOBOTA – 31.12.2022 św. Sylwestra, papieża

15:30 Wojnowice: Msza św. dziękczynna na zakończenie Roku.

17:00 Msza św. dziękczynna na zakończenie Roku.

NIEDZIELA – 01.01.2023 Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

9:30 Wojnowice

11:15 Za + Janusza Kotowicz (od Stanisława Kotowicz)

17:00 Za + męża Józefa Leszczyńskiego (od rodziny Wanickich)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.12.2022

• Dzisiaj Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  • Jutro II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę.
  • Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom z Bogdanowice Kolonii i Włodzienina Kolonii, którzy sprzątali kościół na Boże Narodzenie, członkom PRD za przywiezienie i udekorowanie choinek przy ołtarzu oraz wykonanie stroików na ołtarze. Osobom, które przygotowały i udekorowały Grotę Betlejemską. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy pięknie przeżyli Święta Narodzenia Pańskiego.
  • Zachęcam do nabycia GN który jest numerem podwójnym w cenie 15zł. Dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały GN w cenie 7 zł.
  • W środę 28 grudnia Święto św. Młodzianków o godz. 11:15 Msza św. z błogosławieństwem dzieci (w Wojnowicach o godz. 9:30). Przed Mszą św. modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Gwóźdź
  • W piątek Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  • W sobotę św. Sylwestra, papieża oraz zakończenie Roku Pańskiego 2022O godz. 17:00 Uroczysta Msza św. dziękczynna (z Te Deum). W Wojnowicach o godz. 15:30.
  • W niedzielę Nowy Rok Pański 2023 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 11:15 oraz o godz. 17:00. W Wojnowicach o godz. 9:30.
  • Rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie według planu zamieszczonego w gazetce parafialnej. Równocześnie zapraszam na Msze św. poranne mieszkańców, którzy w danym dniu mają kolędę.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Jutro kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.