intencje i ogłoszenia Włodzienin 27.11.2022 – 04.12.2022

I NIEDZIELA ADWANTU – 27.11.2022

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Za + Henryka Korzec (od siostry Jadwigi z rodziną).

11:15 1) Za ++ Karola Bójnickiego, Nadzieję, Adama Pierzchała, Stefana, Jana, Piotra Prognij, Jadwigę i Michała Zapotocznych, brata Zbigniewa. 2) Za + Zofię Nowak w 20 rocz. śm., + ojca Stanisława, szwagra Andrzeja Dudek. 

WTOREK – 29.11.2022

17:00 Roraty Za + ojca Józefa Maćko w 1 rocz. śm. oraz + matkę Irenę.

ŚRODA – 30.11.2022 Święto św. Andrzeja

7:15 Roraty W int. Parafian. 

I PIĄTEK – 02.12.2022

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św., 

18:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa Roraty Do Bożej Op. w int. mamy Bronisławy Przysiężnik z okazji 69 rocz. ur. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

I SOBOTA – 03.12.2022

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.

II NIEDZIELA ADWANTU – 04.12.2022 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Za ++ Henryka Korzec, Józefa Surmę (od córki Doroty z rodziną).

11:15 Za ++ Józefa Surma, Marcina Zagraba.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.11.2022

  • Dzisiaj I Niedziela Adwentu, czas oczekiwania i przygotowania na Święta Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynamy nowy Rok Kościelny pod hasłem Wierzę w Kościół Chrystusowy. Po Mszach św. zostaną poświęcone wieńce, świece adwentowe, lampiony roratnie i opłatki wigilijne. Od wtorku można nabyć opłatki wigilijne i świece Caritas (małe – 7zł, duże – 15zł). 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny z bezpłatnym dodatkiem – kalendarzem na 2023 rok.
  • Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Msze św. roratnie. We wtorek na pierwsze spotkanie dzieci przynoszą serduszka z postanowieniami adwentowymi. Po każdych roratach będą losowane upominki, wrzuconych na pierwszym spotkaniu serduszek.
  • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także ustania pokoju na świecie, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Tracz. O godz. 18:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Roraty. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę o godz. 7:30 modlitwa różańcowa oraz okazja do spowiedzi św. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej oraz w int. wynagrodzenia za zniewagi i bluźnierstwa zadane Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca. 
  • W czwartek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w Wojnowicach odbędzie się uroczyste przyjęcie do służby liturgicznej kandydatów na ministrantów i ministrantki z Wojnowic i Włodzienina oraz odnowienie przyrzeczeń LSO. Zapraszam nowych kandydatów do LSO i Marianek.
  • Zgodnie z wytycznymi naszego biskupa Ordynariusza, jeśli sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie ulegnie zmianie, odwiedziny duszpasterskie (po dwuletniej przerwie) odbędą się w tradycyjnej formie. 
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 
  •  

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.