intencje i ogłoszenia Włodzienin 29.10.2023 – 05.11.2023

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10. 2023 ZAKOŃCZENIE MISJI

Kolekta jako podziękowanie dla ks. misjonarza

9:30 Wojnowice Msza św. z nauką ogólną Za + mamę Annę Trzebuniak w 8 rocz. śm., ojca Jana, brata Mieczysława, Rozalię i Jana Gebauer, Ernestynę Walzner oraz za wszystkich ++ z rodziny. Nabożeństwo na zakończenie przy krzyżu misyjnym.

11:30 Włodzienin Msza św. z nauką ogólną 1) Za ++ rodziców Annę i Otto Kutscha, brata Grzegorza, męża Zdzisława Lesiak, swata Jana Zapotocznego, szwagra Jerzego i wszystkich ++ z rodziny. 2) Do Bożej Op. w pewnej intencji. Nabożeństwo na zakończenie przy krzyżu misyjnym.

PONIEDZIAŁEK – 30.10.2023

17:30 Okazja do spowiedzi św.

18:00 Wojnowice Różaniec i Msza św.  Za + ks. Józefa Kaczmarczyk. Nabożeństwo do św. Józefa.

WTOREK – 31.10.2023

17:30 Okazja do spowiedzi św.

18:00 Włodzienin Różaniec św. i Msza św. Za ++ rodziców Genowefę i Stanisława Papuga, Wiktora i Stanisławę Burkowskich, + brata Kazimierza.

ŚRODA – 01.11.2023 Uroczystość Wszystkich Świętych

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Włodzienin Za + mamę Brygidę Ostarek, ++ Helmuta i Erikę Kalder.

09:30 Wojnowice: Msza św.  procesja na cmentarz z różańcem za zmarłych Do Miłosierdzia Bożego w 10 rocz. śm. syna Marcina Zagraba, rodziców Józefa i Zofię, braci Mariana Stefana, siostrę Irenę Ligorowskich, Ryszarda Zagraba, Leokadię i Leona Wieczorek, Bernadetę Fojcik. Po Mszy św. procesja na cmentarz z różańcem za zmarłych

12:00 Włodzienin Za ++ Michała Józefa Danutę Piotra Stanisława Stodoła, Stanisławę Ryszarda Erdman. Po Mszy św. procesja na cmentarz z różańcem za zmarłych

CZWARTEK – 02.11.2023 Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

16:15 Wojnowice Różaniec św. z czytaniem wypominek i Msza św. Za ++ polecanych w wypominkach.

18:00 Włodzienin Różaniec św. z czytaniem wypominek i Msza św. 1) Za ++ rodziców Franciszka i Władysławę, Józefa i Michała Sobków, Katarzynę i Jozafata Chachuła, Helenę Mrozowicz i ++ z rodziny. 2) Za ++ polecanych w wypominkach. 

I PIĄTEK – 03.11.2023

16:00 Wojnowice Okazja do spowiedzi św. 

16:30 Wojnowice W pewnej intencji. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych.

17:30 Włodzienin Adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

18:00 SZKOLNA: Za + ojca Zbigniewa Przysiężnik. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

I SOBOTA – 04.11.2023 św. Karola Boromeusza

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Włodzienin Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej. Za ++ Józefa i Paulinę Połomskich, Juliana i Janinę Żłobickich, wszystkich ++ z rodziny. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.

16:30 Wojnowice okazja do spowiedzi św. 

17:00 Wojnowice Nabożeństwo I soboty miesiąca i Msza św. Za + męża Józefa, wnuka Grzegorza, ++ rodziców Rozalię i Franciszka, siostrę 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.11. 2023 

Kolekta na Seminarium Duchowne 

8:00 Włodzienin Za + matkę Annę, ojców Michała i Stanisława Stefaniszyn, brata Andrzeja Stefaniszyn i ++ z rodzin Stefaniszyn i Rychlickich

9:30 Wojnowice Za + ojca Stanisława, stryjka Michała, ciocię Danutę, Helenę i Annę, wujków Józefa i Antoniego, dziadków Jana i Marię, Franciszka i Marię oraz za wszystkich ++ z rodziny.

11:15 Włodzienin Za + matkę Zofię Nowak, + ojca Stanisława oraz + szwagra Andrzeja Dudek. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.10.2023

  • Dzisiaj XXX Niedziela Zwykła oraz zakończenie Misji w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania ks. Pawłowi i życzymy mu Bożego błogosławieństwa i potrzebnych sił w pracy duszpasterskiej.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 8:00 oraz 12:00. Po Mszy św. z godz. 12:00 procesja na cmentarz z różańcem za ++ polecanych w wypominkach. W Wojnowicach o godz. 9:30 Msza św. wraz z procesją na cmentarz. Okazja do spowiedzi 30 minut przed Mszą św. Kolekta w tym dniu na potrzeby naszej parafii. W tym dniu na cmentarzu odbędzie się kwesta na rzecz cmentarza przeprowadzona przez PRD od godz. 9:00 do 14:00. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących.
  • W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 18:00 modlitwa różańcowa z czytaniem wypominek i Msza św. za ++ polecanych w wypominkach. Modlitwa różańcowa z czytaniem wypominek i Msza św. we wtorek 7 listopada o godz. 18:00. Składam serdeczne podziękowania za ofiary składane wraz z wypominkami. 
  • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także pokoju na świecie. O godz. 18:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę o godz. 7:30 modlitwa różańcowa oraz okazja do spowiedzi św. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej oraz w int. wynagrodzenia za zniewagi i bluźnierstwa zadane Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca. 
  • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian. Wojnowice od godz. 9:15; Włodzienin od godz. 11:15.
  • Od 7 listopada będzie można zamawiać intencje mszalne na 2024 rok, w kancelarii czynnej we wtorek od godz. 16:30 do 17:30 lub po Mszy św. Proszę o przynoszenie na kartce treści intencji mszalnych.
  • W tym tygodniu zabrano bramę i furtkę na cmentarzu. Zostaną one odnowione – piaskowanie, ocynkowanie, malowanie.
  • Dzisiaj kolekta jako nasze podziękowanie za wygłoszenie misji przez ks. misjonarza na misje. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.