intencje i ogłoszenia Włodzienin 30.01.2022 – 06.02.202

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.01.2022 Dzień Adoracji w Parafii

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 1) Za + Marię Hucaluk. 2) Za + Bolesława Szymonek w 2 rocz. śm.

11:15 Za + Eugenię w 8 rocz. śm., ++ Władysława, Michalinę, Wacława Sajeckich, Józefa, Józefa, Kazimierza Gówkę, Stanisława, Piotra, Marię Dydiłowską, ojca Alojza Bielesz w 23 rocz., za wszystkich ++ z rodziny. 

Początek Adoracji o godz. 15:00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

O godz. 15:30 do poprowadzenia adoracji zapraszam Różę p. Gużdy, następnie o godz. 16:15 – Różę p. Gwóźdź; o godz. 17:00 – Różę p. Tracz, 

17:45 Nabożeństwo na zakończenie z błogosławieństwem.

WTOREK – 01.02.2022

17:00 Za ++ męża Tadeusza, Mikołaja Kozakiewicz, ++ rodziców, teściów, Franciszkę Maleńczuk, Elżbietę Kępa i za ++ z rodziny.

ŚRODA – 02.02.2022 Święto Ofiarowania Pańskiego

Zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe

16:30 Za + mamę Danutę Mikler, ++ dziadków Erwina i Marię Mikler, Zofię i Antoniego Owsianka, + Wojciecha Czykieta. Błogosławieństwo świec

18:00 Wojnowice

I PIĄTEK – 04.02.2022

16:30 Wojnowice

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu, spowiedź św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

18:00 Za + Józefa Wojtuś w 1 rocz. śm.

Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty. Błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja

I SOBOTA – 05.02.2022 św. Agaty

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.02.2022 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Za ++ rodziców Marię i Stanisława Tracz, brata Edwarda, dziadków Macieja i Annę Lenartowicz, Michała i Bronisławę Tracz, szwagra Stefana Kadras oraz za wszystkich ++ z rodziny.

11:15 Dziękczynna do Bożej Op. za otrzymane łaski z okazji 85 rocz. ur., z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie (int. od dzieci, wnuków i prawnuków).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.01.2022 – 06.02.2022

  • Dzisiaj IV Niedziela Zwykła przeżywana w Kościele Powszechnym jako Dzień Trędowatych. W naszej parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego SakramentuPoczątek Adoracji o godz. 15:00 – nabożeństwo do Miłosiedzia Bożego. O godz. 15:30 do poprowadzenia adoracji zapraszam Różę p.Gużdy, następnie o godz. 16:15 – Różę p. Gwóźdź; o godz. 17:00 – Różę p. Tracz, o godz. 17:45 zakończnie Adoracji z Błogosławieństwem. Zachęcam do indywidualnego nawiedzenia Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  • Zgodnie z wytycznymi władz państwowych w kościołach czy kaplicach, w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących (a nie jak dotychczas 50% miejsc) z zastrzeżeniem, że do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2. Limity te nie obowiązują na zewnętrz kościołów i kaplic; stosuje się tam jedynie zasadę dystansu społecznego wynoszącego 1,5m.Przypominam o zakrywaniu ust i nosa oraz o dezynfekcji dłoni, a także zachowaniu odstępu.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny (cena 8zł), a dla dzieci i młodzieży miesięcznik Mały Gość Niedzielny. 
  • W środę Święto Ofiarowania Pańskiego (M. B. Gromnicznej) i światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msza św. o godz. 16:30, w Wojnowicach o godz. 18:00. Przed kościołem zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. W czasie Mszy św. błogosławieństwo świec – gromnic. Po Mszy św. błogosławieństwo gardła za wstaw. św. Błażeja.
  • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także ustania pandemii, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża ks. Proboszcza. O godz. 18:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych oraz błogosławieństwa: chleba i wody ku czci św. Agaty; gardła ku czci św. Błażeja. W pierwszą sobotę o godz. 7:30 modlitwa różańcowa oraz okazja do spowiedzi św. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej oraz w int. wynagrodzenia za zniewagi i bluźnierstwa zadane Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca. 
  • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian: od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 10:45 Włodzienin.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.