intencje i ogłoszenia Wojnowice 30.01.2022 – 06.02.2022

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.01.2022 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie, dary Ducha św. dla Kamili Rogóż z okazji 15 rocz. ur.

PONIEDZIAŁEK – 31.01.2022 św. Jana Bosko

18:00 Za + brata Zbigniewa, rodziców Annę i Michała Bicz, Pelagię i Franciszka Patryło, ich rodziców oraz rodzeństwo, ++ sąsiadów Marię i Daniela Kopczyńskich, Annę i Jana Podłużewicz, Janinę i Leopolda Isańskich oraz dusze w czyśćcu. Nabożeństwo do św. Józefa.

ŚRODA – 02.02.2022 Święto Ofiarowania Pańskiego

Zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe

16:30 Włodzienin 

18:00 Za + męża Mieczysława w 6 rocz. śm., ++ rodziców obu stron, siostry Czesławę i Eugenię, wszystkich ++ z rodzin Babiniec i Mikołajczyk. Błogosławieństwo świec

I CZWARTEK – 03.02.2022 św. Błażeja

17:30 Adoracja Najśw. Sakr.

18:00 Za + ojca Teodora Pieruszka, Edeltraudle Wolnik, Pelagię Ryszka i wszystkich ++ z rodzin Pieruszka i Bednorz. Błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja

I PIĄTEK – 04.02.2022

16:00 Modlitwa Różańcowa, okazja do spowiedzi św. 

16:30 Za + Bernadetę Dorotę Fojcik (od sąsiadów Rusek z rodziną). Po Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych. 

18:00 Włodzienin 

I SOBOTA – 05.02.2022 św. Agaty

16:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.,nabożeństwo I soboty miesiąca.

17:00 Za ++ Wilhelma Wochnik, braci Józefa, Jana, + Wandę Kudzia, Julię i Gintra Kowol, Tadeusza Czarny, Leokadię i Mariana Siepak, Alojzego Bielesz, Anielę i Tadeusza Majchrzak, za wszystkich ++ z rodzin oraz za + Ewę Sokołowską i Dorotę Fojcik. Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.02.2022 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

9:30 Dziękczynna za otrzymane łaski przez wstaw. M. Bożej, z prośbą o dalszą opiekę w rodzinie Bolesławy i Stanisława Gasiul.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.01.2022 – 06.02.2022

  • Dzisiaj IV Niedziela Zwykła przeżywana w Kościele Powszechnym jako Dzień Trędowatych.
  • Zgodnie z wytycznymi władz państwowych w kościołach czy kaplicach, w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących (a nie jak dotychczas 50% miejsc) z zastrzeżeniem, że do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2. Limity te nie obowiązują na zewnętrz kościołów i kaplic; stosuje się tam jedynie zasadę dystansu społecznego wynoszącego 1,5m.Przypominam o zakrywaniu ust i nosa oraz o dezynfekcji dłoni, a także zachowaniu odstępu.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny (cena 8zł), a dla dzieci i młodzieży nowy numer Miesięcznika Mały Gość Niedzielny. 
  • W poniedziałek Msza św. ku czci św. Józefa o godz. 18:00 a następnie nabożeństwo. 
  • W środę Święto Ofiarowania Pańskiego (M. B. Gromnicznej) i światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msza św. o godz. 18:00, we Włodzieninie o godz. 16:30. Przed kościołem zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. W czasie Mszy św. błogosławieństwo świec – gromnic.
  • W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, a także ustania pandemii, okazja do spowiedzi śwO godz. 18:00 Msza św., a po niej błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja; w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. KrupyW pierwszy piątek miesiąca o godz. 16:00 okazja do spowiedzi św., o godz. 16:30 Msza św.po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. o godz. 17:00 Nabożeństwo I soboty miesiąca i Msza św. Po Mszy św. błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.
  • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian: od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 10:45 Włodzienin.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.