intencje i ogłoszenia Wojnowice 05.03.2023 – 12.03.2023

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05.03.2023

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

9:30 Za + Józefę Halinę Gemsa w 30 dzień po śm. Po Mszy św. Gorzkie Żale

PONIEDZIAŁEK – 06.03.2023

17:00 1) Za + Elżbietę Dziaduch (od Justyny i Carlo van der Voorn). 2) Za + Zdzisława Lesiak, Jana Zapotocznego, Annę i Otto Kutscha, Mariannę i Szczepana Lesiak, Antoninę i Wincentego Baran, Annę i Szczepana Zapotocznych, Roberta i Marię Kucza, Jana Szkudlarek i wszystkich ++ z rodziny. Nabożeństwo do św. Józefa. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

CZWARTEK – 09.03.2023

16:30 Adoracja Najśw. Sakr.

17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. SZKOLNA Do Matki Bożej w int. kobiet z Koła Gospodyń Wiejskich naszej parafii. 

SOBOTA – 11.03.2023

17:00 1) Za + ojca Kazimierza w kol. rocz. śm. oraz wszystkich ++ z rodziny. 2) Dziękczynna w 20 rocz. sakr. małżeństwa Renaty i Jarosława z prośbą o dalsze Boże bł. 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2023 

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

9:30 Za + mamę Anastazję, ojca, ich rodziców, ++ braci i bratowe, szwagra Władysława Dacyk, Eugeniusza Kosteckiego. Po Mszy św. Gorzkie Żale

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.03.2023

  • Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu oraz Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad gentes. Przeżywamy ją pod hasłem: „Z misjonarzami budujemy Kościół”.
  • W każdą niedzielę po Mszy św. nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10zł.
  • UWAGA!!! Przypominam, że od poniedziałku 9 stycznia 2023 roku trwa remont wnętrza naszego kościoła pw. św. Józefa Robotnika w Wojnowicach. Msze św. przeniesione są do kościoła Trójcy Świętej we Włodzieninie. Porządek Mszy św. nie ulega zmianie. Poniedziałek, czwartek, sobota i niedziela według dotychczasowych godzin. Na czas remontu zawieszone zostają dyżury tygodniowe – sprzątania – w kościele, będą one wznowione po remoncie. W czasie remontu pogrzeby będą odbywały się w kościele Trójcy Świętej we Włodzieninie następnie po Mszy św. trumna czy urna zostanie przewieziona na cmentarz parafialny w Wojnowicach.
  • W poniedziałek Msza św. ku czci św. Józefa o godz. 17:00 z udziałem kandydatów do bierzmowania, następnie nabożeństwo, a następnie spotkanie w ZAPIECKU.
  • Z racji przypadającego w środę Dnia Kobiet, chcemy pamiętać w naszych modlitwach o kobietach i życzyć wszelkich potrzebnych łask i opieki Matki Bożej. Msza św. w intencji kobiet w piątek o godz. 17:00.
  • W czwartek o godz. 16:30 Adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na Ukrainie i na świecie; modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Kobylańskiejgodz. 17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej.
  • Zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie katechezę wraz z dziećmi w czwartek 16 marca po Mszy św. szkolnej.
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu, a przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Za tydzień kolekta na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD, p. Elżbietę L. oraz Izabelę M. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.