intencje i ogłoszenia Wojnowice 12.12.2021 – 19.12.2021

III NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021 GAUDETE

Kolekta specjalna na remont kościoła

9:30 Za + mamę Paulinę w 26 rocz. śm., ojca Tadeusza, siostrę Marię, brata Tadeusza szwagra Tadeusza, Andrzeja Grabinioka, ++ z pokr. i dusze w czyśćcu.

PONIEDZIAŁEK – 13.12.2021 św. Łucji

17:00 Roraty Za + mamę Jadwigę, tata Jana i wszystkich ++ z rodziny oraz prosząc o zdrowie dla mamy. Nabożeństwo do św. Józefa.

CZWARTEK – 16.12.2021

16:30 Adoracja Najśw. Sakr.

17:00 Roraty Za + siostrę Marię w 30 dzień po śm.

SOBOTA – 18.12.2021

17:00 Roraty Do Bożej Op. prosząc o Boże bł., z podziękowaniem za otrzymane łaski, zdrowie dla dzieci i wnuków.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

9:30 Za ++ rodziców Marię i Władysława, ++ siostrę Czesławę i Eugenię, szwagra Mieczysława, + stryjka Józefa, ++ z rodziny Mikołajczyk.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.12.2021 – 19.12.2021

  • Dzisiaj III Niedziela Adwentu tzw. GAUDETE – radujcie się… czas oczekiwania i przygotowania na Święta Narodzenia Pańskiego. Ze względu na obecny stan epidemiologiczny zapraszam do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi św. przed Świętami Bożego Narodzenia w poniedziałek, czwartek i sobotę 30 minut przed Mszą św. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne.
  • Zgodnie z wytycznymi władz państwowych w kościołach czy kaplicach, w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących (a nie jak dotychczas 50% miejsc) z zastrzeżeniem, że do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2. Limity te nie obowiązują na zewnętrz kościołów i kaplic; stosuje się tam jedynie zasadę dystansu społecznego wynoszącego 1,5m.Przypominam o zakrywaniu ust i nosa oraz o dezynfekcji dłoni, a także zachowaniu odstępu.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Msze św. roratnie. W poniedziałek, czwartek i sobotę.
  • W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odnowiła swoje przyrzeczenia cała LSO oraz Grupa Marianek. Składam gratulacje nowemu ministrantowi, który zasilił szeregi ministrantów naszej parafii przez złożenie przyrzeczeń ministranckich. Kandydatom na ministrantów, życzymy wytrwałości w rocznym przygotowaniu do służby przy ołtarzu. W imieniu Wspólnoty Parafialnej dziękuję rodzicom i dziadkom ministrantów, ministrantek, Marianek za troskę o stroje ministranckie, alby, peleryny, za przypominanie o służbie. Zapraszam dziewczynki i chłopców do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza oraz do Grupy Marianek.
  • W czwartek o godz. 16:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św., oraz modlitwa różańcowa, modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Kobylańskiej. O godz. 17:00 Roraty.
  • Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się 18 grudnia. 
  • Składam serdeczne Bóg zapłać za prace i poświęcony czas związany z obszyciem ornatów odpowiednią lamówką.
  • Dzisiaj kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej proszę p. Elżbietę L. oraz p. Wiesława B. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.