intencje i ogłoszenia Wojnowice 14.07.2024 – 21.07.2024

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2024

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

8:00 Wł. Za ++ Honoratę i Bronisława Małek.

9:30 Woj. Za ++ rodziców Danutę i Antoniego Suseł, dziadków obu stron.

11:15 Wł. Dziękczynna za otrzymane łaski w int. Marii i Damiana Cieślik z okazji 15 rocz. ślubu, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej oraz o opiekę Anioła Stróża dla dzieci i Boże bł. dla całej rodziny.

PONIEDZIAŁEK – 15.07.2024 św. Bonawentury, Bp i Dr Kościoła

18:00 Woj. 1) Za + brata Jana Denes, ++ rodziców, męża Wiktora Bengsz, ++ z rodziny i + Kazimierza Olejnik. 2) Za + Julię Polak (od Róż Różańcowych). Nabożeństwo do św. Józefa.

WTOREK – 16.07.2024 NMP z Góry Karmel

18:00 Wł. 1) Za + Karolinę, Stanisława, Piotra Didyłowskich, Eugenię i Władysława Sajeckich. 2) Za + Stefanię Krzyżanowską w miesiąc po śm.

ŚRODA – 17.07.2024

7:15 Wł. 1) Za + Helenę Korzec (int. od siostry Janiny, od siostrzenicy Agaty). 2) W int. Parafian.

CZWARTEK – 18.07.2024

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Woj. Za + męża Dariusza w 8 rocz. śm.

PIĄTEK – 19.07.2024

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Wł. Za ++ rodziców Annę i Stanisława Stefaniszyn, brata Andrzeja oraz Anielę, Andrzeja i Marka Zuba i wszystkich ++ z rodziny.

SOBOTA – 20.07.2024 bł. Czesława, Patrona Diecezji Opolskiej.

16:00 Wł. Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej w int. Marianny i Stanisława Pikul z okazji 50 rocz. ślubu.

18:00 Woj. 1) Za ++ rodziców Annę i Bronisława, braci Czesława, Jana, Józefa, Edwarda oraz bratanków Andrzeja, Damiana, szwagra Eugeniusza Smal oraz wszystkich ++ z rodziny Baran. 2) Za ++ rodziców Reginę i Wawrzyńca, Marię i Józefa, dziadków obu stron, siostrę, braci i bratową oraz dusze z pokrew. rodzin Rzadkowskich, Majewskich, Kotrasów. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2024

Zbiórka do puszki – na wsparcie misjonarzy z diec. opolskiej

8:00 Wł. 1) Za ++ rodziców Marię i Józefa Antoszczyszyn, siostrę Kazimierę oraz dziadków obu stron. 2) Za + Jana Rosowskiego, jego braci, siostrę Marię, teściów, rodziców i wszystkich ++ z rodziny. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.

9:30 Woj. Do Miłosierdzia Bożego o zdrowie i opiekę Bożą dla męża Ryszarda w kol. rocz. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski i za wstaw. M. Najśw. prosząc o zdrowie dla dzieci w ich rodzinach, a także o opiekę Bożą dla ks. proboszcza Jarosława i ks. Adama Łotockiego. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.

11:15 Wł. Za + męża i ojca Zdzisława Lesiak, rodziców Annę i Otto Kutscha, brata Grzegorza Kutscha, teściów Mariannę i Szczepana Lesiak, swata Jana Zapotocznego, Marię, Roberta, Urszulę, Agnieszkę, Gintra Kucza, Katarzynę i Franciszka Deponte, szwagra Jerzego i wszystkich ++ z rodziny. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.07.2024

• Dzisiaj XV Niedziela Zwykła.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10 zł.
  • W poniedziałek o godz. 18:00 Msza św. ku czci św. Józefa a następnie nabożeństwo.
  • 48. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do udziału w 48. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 11-17 sierpnia 2024 r. Wspólna modlitwa, śpiew i słuchanie Słowa Bożego podczas tych wyjątkowych rekolekcji w drodze, braterstwo i świadczona sobie na pielgrzymim szlaku pomoc oraz gościnność gospodarzy na trasie pielgrzymki może po raz kolejny umocnić naszą więź z Jezusem i Jego Matką. Tegorocznej pielgrzymce przyświeca hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W naszym rejonie Pielgrzymi wyruszają z Głubczyc i Kietrza. Szczegółowe informacje w tych parafiach.
  • W czwartek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju dla świata; w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. Krupygodz. 18:00 Msza św.
  • DOŻYNKI 2024 (1 września) CZEKAJŁO KRYSTYNA, MIKOŁAJCZYK HALINA, ROSA JANINA, BALCER JÓZEFA, KRUPA MARIA, KRUPA KATARZYNA, TOPOROWSKA LEONIA, TOPOROWSKA EWA, SUSEŁ BEATA, BABINIEC AGNIESZKA, ANTOSZCZYSZYN MAŁGORZATA, SUSEŁ TERESA, SZKUDLAREK STANISŁAWA, ZAPOTOCZNA JOANNA, WACŁAWCZYK DOROTA.
  • W sobotę 20 lipca oraz w niedzielę 21 lipca po Mszach św. poświęcenie pojazdów za wstawiennictwem św. Krzysztofa, patrona kierowców. Do puszek będzie można złożyć ofiarę dla misjonarzy (1gr za każdy przejechany kilometr).
  • Dzisiaj kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD, p. Elżbietę L., oraz p. Stanisława B. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  • Wszystkim wypoczywającym na urlopach, wakacjach życzymy pięknego czasu.