intencje i ogłoszenia Wojnowice 15.08.2021 – 22.08.2021

NIEDZIELA – 15.08.2021 Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu

9:30 Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Wniebowziętej dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w pracy duszpasterskiej dla ks. Proboszcza z okazji 42 rocz. ur.  (int. of. od Róż Różańcowych oraz Parafian). Błogosławieństwo ziół i kwiatów.

PONIEDZIAŁEK – 16.08.2021

18:00 Za ++ rodziców Józefa i Stanisławę Denes, brata Jana Denes, ++ z rodziny oraz + męża Wiktora Bengsz, Kazimierza Olejnik. Nabożeństwo do św. Józefa.

CZWARTEK – 19.08.2021

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu

18:00 Za ++ teściów Stefanię i Ludwika Kudzia, Annę i Jana Trzebuniak, swata Zygmunta, zięcia Damiana.

SOBOTA – 21.08.2021 św. Piusa X, papieża

18:00 Za ++ ojca Mariana w 20 rocz. śm., matkę Leonię, bratową Elżbietę, wszystkich ++ z rodziny.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.08.2021

9:30 Za + siostrę Marię w 8 rocz. śm. ojca Tadeusza w 25 rocz. śm., + mamę Paulinę, brata Tadeusza, + Andrzeja Grabunioka, szwagra Tadeusza, koleżankę Marię Ramowską i dusze w czyśćcu cierpiące.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.08.2021 – 22.08.2021

• Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Parafia Wniebowzięcia NMP w Branicach przeżywa swoją uroczystość odpustową.
  • W poniedziałek Msza św. o godz. 18:00 ku czci św. Józefa, a następnie nabożeństwo.
  • W czwartek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, a także ustania pandemii, okazja do spowiedzi św., w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. KrupyO godz. 18:00 Msza św.,
  • Zapraszam do udziału w naszej kolejnej Parafialnej Pielgrzymce do M. B. z Nasiedla, która odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia. W niedzielę 29.08. będzie zmieniony porządek Mszy św. (Wojnowice 8:00; Włodzienin 6:30 i 9:30), a wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00. Zgłoszenia udziału w pielgrzymce przyjmuję w zakrystii najpóźniej do 22 sierpnia (5zł wpisowe i nr PESEL przy zgłoszeniu).
  • W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Tegoroczne hasło «Życiem eucharystycznym wypełnić codzienność» tematycznie nawiązuje do aktualnego Roku Duszpasterskiego i obejmie kwestie związane z zaangażowaniem w życie parafii, przeżywanie sakramentu eucharystii i sakramentu chorych. Każdy dzień będzie miał także akcent przygotowujący uczestników do beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zachowując wytyczne związane z trwającą pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Grupy liczące około 80 osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegów, troszcząc się o jedzenie i picie we własnym zakresie. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka-opolska.pl.
  • W dniu 24 sierpnia do godz. 09:00 zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w Wojnowicach na parkingu przy kościele.
  • Dzisiaj kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.