intencje i ogłoszenia Wojnowice 19.12.2021 – 26.12.2021

IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

9:30 Za ++ rodziców Marię i Władysława, ++ siostrę Czesławę i Eugenię, szwagra Mieczysława, + stryjka Józefa, ++ z rodziny Mikołajczyk.

PONIEDZIAŁEK – 20.12.2021

17:00 Roraty Dziękczynna za otrzymane łaski, prosząc o zdrowie, Boże bł. oraz dary Ducha św. dla dzieci i wnuczek Martynki oraz Zosi, a także w int. Panu Bogu znanej. Nabożeństwo do św. Józefa.

CZWARTEK – 23.12.2021

16:30 Adoracja Najśw. Sakr.

17:00 Za ++ swatów Krystynę i Ryszarda Żakieckich w 1 rocz. śm.

PIĄTEK – 24.12.2021 WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO

Kolekta na Diecezjalną Fundację Ochrony Życia

21:30 PASTERKA – W int. Parafian i Gości

24:00 WŁODZIENIN: Pasterka

SOBOTA – 25.12.2021 UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 Za ++ siostry Józefę i Marię oraz za wszystkich ++ z rodzin Nawaryńskich i Żarowskich.

NIEDZIELA – 26.12.2021 Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu

9:30 Dziękczynna do Dzieciątka Jezus za otrzymane łaski w rodzinie Majcherczyk oraz w int. ks. Proboszcza.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.12.2021 – 26.12.2021

  • Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Składam serdeczne Bóg zapłać dzieciom, młodzieży, dorosłym, za uczestniczenie w roratach. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek od godz. 16:15 do 16:55. 
  • Zgodnie z wytycznymi władz państwowych w kościołach czy kaplicach, w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących (a nie jak dotychczas 50% miejsc) z zastrzeżeniem, że do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2. Limity te nie obowiązują na zewnętrz kościołów i kaplic; stosuje się tam jedynie zasadę dystansu społecznego wynoszącego 1,5m.Przypominam o zakrywaniu ust i nosa oraz o dezynfekcji dłoni, a także zachowaniu odstępu.
  • Zachęcam do nabycia kolejnego numeru tygodnika Gość Niedzielny z płytą CD z kolędami i pastorałkami w wykonaniu sióstr karmelitanek. Za tydzień podwójny numer GN z dodatkiem płytą CD format mp3 Nowy Testament (Ewangelia według czterech ewangelistów), w cenie (10 zł). Rok 2022 to Rok z Pismem Świętym w Gościu Niedzielnym na płytach CD. Czytają polscy aktorzy, specjalnie skomponowana muzyka, angażujące i pełne głębi efekty dźwiękowe. Dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały GN w cenie 5zł.
  • W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego, o godz. 21:30 Uroczysta Msza św. tzw. Pasterka. Pasterka we Włodzieninie o godz. 24:00.
  • W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msza św. godz. 9:30 (Włodzienin godz. 11:15).
  • W niedzielę Drugi Dzień ŚwiątŚwięto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy św. błogosławieństwo owsa ku czci św. Szczepana. Msza św. o godz. 9:30. We Włodzieninie o godz. 8:00 i 11:15.
  • Również w tym roku nie będzie odwiedzin duszpasterskich w tradycyjnej formie. Zapraszam na Mszę św. a następnie na nabożeństwo kolędowe według planu umieszczonego w gazetce parafialnej, którą można nabyć w dniu dzisiejszym. Msze św. będą sprawowane o godz. 17:30, o godz. 17:00 możliwość zapisania Mszy św. na 2022 rok.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. W Pasterkę kolekta na Diecezjalną Fundację Obrony Życia. W pozostałe dni świąteczne kolekty na potrzeby parafii oraz Wydział Teologiczny w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.