intencje i ogłoszenia Wojnowice 20.08.2023 – 27.08.2023

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08. 2023 

Kolekta na potrzeby naszej parafii. 

9:30 Za + siostrę Marię w 9 rocz. śm., ojca Tadeusza w 26 rocz. śm., ++ mamę Paulinę, brata Tadeusza, szwagra Tadeusza, Andrzeja Grabinioka, koleżankę Marię Ramowską i dusze w czyśćcu cierpiące.

PONIEDZIAŁEK – 21.08.2023 św. Piusa X

18:00 Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, prosząc o opiekę i zdrowie Matki Bożej w rodzinie Majewskich oraz rodzin córek z prośbą do Miłosierdzia Bożego o zdrowie dla córki Barbary. Nabożeństwo do św. Józefa.

CZWARTEK – 24.08.2023 Święto św. Bartłomieja Ap.

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Za + mamę Antoninę, ojca Wincentego, ++ z rodziny Baran, Kuś.

SOBOTA – 26.08.2023 Uroczystość NMP Częstochowskiej

18:00 Za + Kazimierza Jaroszyńskiego

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 1) Do Miłosierdzia Bożego za + męża Eugeniusza w 6 rocz. śm., za jego brata Tadeusza i ich rodziców Ludwikę i Michała. 2) Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa dziękując za zdrowie i otrzymane łaski w 5 rocz. pracy proboszcza w parafii, prosząc o dalsze Boże bł. w trudzie prowadzenia parafian do Boga. (od Róż Różańcowych i Parafian).

11:00 Włodzienin: Wyjście pielgrzymów do Nasiedla 

16:00 Nasiedle: Msza św. odpustowa w int. pielgrzymów i gości.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20.08.2023

  • Dzisiaj XX Niedziela ZwykłaOdpust parafialny przeżywa parafia M. Boskiej Częstochowskiej w Dzbańcach Osiedle a za tydzień parafia św. Jakuba w Nasiedlu ku czci M. B. Nasielskiej.
  • Jeszcze raz składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom za modlitwy, życzenia złożone osobiście lub elektronicznie, za prezenty, które otrzymałem w dniu moich urodzin, za życzliwość, której doświadczam.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • W poniedziałek Msza św. o godz. 18:00 ku czci św. Józefa, a następnie nabożeństwo. 
  • W czwartek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju na świecie. W tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. Kobylańskiej. O godz. 18:00 Msza św.
  • Zapraszam do udziału w naszej kolejnej Parafialnej Pielgrzymce do M. B. z Nasiedla, która odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia. W niedzielę 27 sierpnia Msze św. (Włodzienin 8:00, Wojnowice 9:30), a wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00. Zgłoszenia udziału w pielgrzymce przyjmuję w zakrystii do czwartku (10zł wpisowe i data urodzenia przy zgłoszeniu).
  • W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  • Dzisiaj i za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.