intencje i ogłoszenia Wojnowice 20.11.2022 – 27.11.2022

NIEDZIELA – 20.11.2022 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Kolekta na potrzeby naszej parafii. Zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej

9:30 Za ++ rodziców Stanisławę i Józefa, brata Jana Denes, męża Wiktora Bengsz oraz + Kazimierza Olejnik.

PONIEDZIAŁEK – 21.11.2022 Ofiarowanie NMP

17:00. Do Bożej Op. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Róży i Kariny z okazji kol. rocz. urodzin i Boże bł. dla całej rodziny. Nabożeństwo do św. Józefa.

CZWARTEK – 24.11.2022 św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

16:30 Adoracja Najśw. Sakr. 

17:00 SZKOLNA: Dziękczynna do Bożej Op. za otrzymane łaski, prosząc o zdrowie i Boże bł. w rodzinach Zapotoczny i Wacławczyk, a także dary Ducha św. w nauce dla wnuków i pokój na świecie.

Spotkanie formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Marianek.

SOBOTA – 26.11.2022

17:00 1) Za + męża Zenona Kozakiewicz w 1 rocz. śm., jego rodziców i teściów, braci i wszystkich ++ z rodziny. 2) Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. w 50 rocz. ślubu.

I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 Za ++ rodziców Marię i Władysława, siostry Eugenię i Czesławę, wujka Józefa, szwagra Mieczysława, ++ z rodziny Mikołajczyk.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20.11.2022

  • Dzisiaj Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca Rok Kościelny oraz Złoty Jubileusz naszej Diecezji. Po Mszy św. odmówimy Akt oddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy Rok Kościelny. Po Mszach św. zostaną pobłogosławione wieńce, świece adwentowe, lampiony roratnie i opłatki wigilijne. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
  • W poniedziałek Msza św. o godz. 17:00 ku czci św. Józefa, a następnie nabożeństwo.
  • We wtorek po Mszy św. we Włodzieninie odbyło się spotkanie z cyklu…kto pyta nie błądzi…W spotkaniu uczestniczyło 10 osób. 
  • W czwartek o godz. 16:30 adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju na świecie. W tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. Ostrowskiej. O godz. 17:00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla LSO oraz Marianek.
  • W czwartek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odbędzie się uroczyste przyjęcie do służby liturgicznej kandydatów na ministrantów i ministrantki z Wojnowic i Włodzienina oraz odnowienie przyrzeczeń LSO. Zapraszam nowych kandydatów do LSO i Marianek.
  • Składam serdeczne podziękowania osobie z ostatniego dyżuru na cmentarzu za przekazanie kwoty na paliwo na remont naszego kościoła.
  • Zgodnie z wytycznymi naszego biskupa Ordynariusza, jeśli sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie ulegnie zmianie, odwiedziny duszpasterskie (po dwuletniej przerwie) odbędą się w tradycyjnej formie. 
  • W piątek 18 listopada został oddany do renowacji obraz św. Józefa.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii a przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.