intencje i ogłoszenia Wojnowice 27.02.2022 – 06.03.2022

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.2022 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 Za + Janinę Kiszka (od Róży p. Kobylańskiej).

PONIEDZIAŁEK – 28.02.2022

17:00 Za + męża Józefa w 5 rocz. śm., ++ rodziców Weronikę i Józefa, Marię i Jana, za wszystkich ++ z rodziny Nowak i Kasaraba. Nabożeństwo do św. Józefa. 

Po Mszy św. do godz. 18:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

ŚRODA POPIELCOWA – 02.03.2022

Kolekta – jałmużna postna. 

8:00 Włodzienin

17:00 Do Bożej Op. za wstaw. św. Józefa w int. parafian o głębokie przeżycie czasu W. Postu.

18:30 Włodzienin 

I CZWARTEK – 03.03.2022

16:30 Adoracja Najśw. Sakr.

17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. SZKOLNA Za ++ dziadków Marię i Leona Pieruszka, Marię i Karola Bednorz, Katarzynę i Józefa Nowak, Elżbietę i Józefa Wacławczyk oraz dusze w czyśćcu. 

I PIĄTEK – 04.03.2022

16:00 Modlitwa Różańcowa, okazja do spowiedzi św. 

16:30 Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Karola Babiniec z okazji 10 rocz. urodzin oraz kolejnej rocz. urodzin Agnieszki, dziękując za o Po Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych.

18:00 Włodzienin 

I SOBOTA – 05.03.2022

Odwiedziny chorych i starszych parafian: od godz. 9:00 Wojnowice, od godz. 10:30 Włodzienin

16:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. 

17:00 Do Bożej Op. za wstaw. NMP dziękując za otrzymane łaski, prosząc o dary Ducha św. i zdrowie dla całej rodziny oraz w pewnej intencji.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 06.03.2022

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

9:30 Do Bożej Op. za wstaw. M. B. Nieustaj. Pomocy dziękując za otrzymane łaski z okazji 80 rocz. ur. Jadwigi, z prośbą o dalsze Błogosławieństwo oraz o zdrowie dla męża i całej rodziny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.02.2022 – 06.03.2022

  • Dzisiaj VIII Niedziela Zwykła. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu, przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W każdą niedzielę Wielkiego Postu we Włodzieninie o godz. 15:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  • Modlimy się nieustannie o pokój dla Ukrainy. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka, wyrażony w czasie środowej audiencji generalnej, najbliższa środa 2 marca (Środa Popielcowa) będzie dniem postu i modlitwy w intencji pokoju. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny (cena 8zł), a dla dzieci i młodzieży szkolnej nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
  • W poniedziałek Msza św. ku czci św. Józefa o godz. 17:00 a następnie nabożeństwo. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem z okazją do spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych do godz. 18:30.
  • W środę Popielec– początek Okresu Wielkiego Postu, Msze św. z posypaniem głowy popiołem o godz. 17:00, natomiast we Włodzieninie o godz. 8:00 i 18:30. W Popielec obowiązuje post i abstynencja od pokarmów mięsnych. Kolekta w tym dniu to jałmużna postna, przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar wojny oraz uchodźców.
  • W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 16:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, a także ustania pandemii, okazja do spowiedzi św., w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. KrupyO godz. 17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej, W pierwszy piątek miesiąca o godz. 16:00 okazja do spowiedzi św., o godz. 16:30 Msza św.po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św., nabożeństwo I soboty miesiąca. Msza św. o godz. 17:00. 
  • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian. Od godz. 9:15 Wojnowice a następnie od godz. 10:45 Włodzienin.
  • W dniach od 21 – 23 marca chcemy przeżywać nasze Rekolekcje Parafialne.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar wojny oraz uchodźców. Za tydzień kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.