intencje i ogłoszenia Wojnowice 27.08.2023 – 03.09.2023

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 1) Do Miłosierdzia Bożego za + męża Eugeniusza w 6 rocz. śm., za jego brata Tadeusza i ich rodziców Ludwikę i Michała. 2) Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa dziękując za zdrowie i otrzymane łaski w 5 rocz. pracy proboszcza w parafii, prosząc o dalsze Boże bł. w trudzie prowadzenia parafian do Boga. (od Róż Różańcowych i Parafian).

11:00 Włodzienin: Wyjście pielgrzymów do Nasiedla 

16:00 Nasiedle: Msza św. odpustowa w int. pielgrzymów i gości.

PONIEDZIAŁEK – 28.08.2023

18:00 Za + Zbigniewa Majcherczyk w 1 rocz. Nabożeństwo do św. Józefa.

CZWARTEK – 31.08.2023

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę Bożą z okazji 5 rocz. ur. Karola oraz 13 rocz. ur. Antoniego.

I PIĄTEK – 01.09.2023

16:00 Modlitwa Różańcowa, okazja do spowiedzi św. 

16:30 Za + ks. Joachima Solga Po Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych. 

I SOBOTA – 02.09.2023

17:30 Okazja do spowiedzi św. 

18:00 Nabożeństwo I soboty miesiąca1) Za + męża i ojca Adama w 11 rocz. śm., ++ rodziców Myga, Ozimkowski i wszystkich ++ z ich rodzin, + szwagra Zygmunta, jego syna Damiana, ++ Michała, Janinę, Bogdana, Józefa, Marię, Józefa, Włodzimierza, Sylwestra, Kazimierza, Elżbietę i Marka.2) Za + męża Włodzimierza, ++ rodziców Irenę i Józezfa, brata Ryszarda, szwagra Kazimierza, swata Adama oraz za wszystkich ++ z rodzin Lewandowskich, Majcherczyk, Sosna i Pelik. 3) Do Niepokalanego Serca Maryi dziękując za dotychczasową opiekę, z prośbą o Boże bł., zdrowie i pomoc w dalszym życiu dla całej rodziny oraz w pewnej intencji.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

9:30 Bo Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. dla Klaudii z okazji 18 rocz. ur.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.08.2023

 • Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła. Odpust parafialny przeżywa parafia św. Jakuba w Nasiedlu ku czci M. B. Nasielskiej. Wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00, uroczysta Msza św. odpustowa w Nasiedlu o godz. 16:00 pod przewodnictwem ks. bp Waldemara.
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
 • We wtorek i środę grupa naszych ministrantów uczestniczyć będzie w pielgrzymce diecezjalnej Liturgicznej Służby Ołtarza.
 • W poniedziałek Msza św. o godz. 18:00 ku czci św. Józefa, a następnie nabożeństwo. 
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy piątek i sobotę miesiąca. W czwartek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju na świecie, okazja do spowiedzi śwO godz. 18:00 Msza św. dla dzieci i młodzieży, w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. OstrowskiejW pierwszy piątek miesiąca o godz. 16:00 okazja do spowiedzi św., o godz. 16:30 Msza św.po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:30 okazja do spowiedzi św. o godz. 18:00 Nabożeństwo I soboty miesiąca i Msza św.
 • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian. Od godz. 9:15 Wojnowice, a następnie od godz. 11:15 Włodzienin. 
 • We wtorek 12 września we Włodzieninie po Mszy św. w ZAPIECKU spotkanie z cyklu…kto pyta nie błądziDlaczego Bóg się objawia? W jaki sposób Bóg się objawił? W jaki sposób przekazywane jest Objawienie?…Dla chcących pogłębić swoją wiarę.
 • Od 1 września zmiana dyżuru na cmentarzu. Za wszystkie prace na rzecz cmentarza grupie dyżurnej bardzo serdecznie dziękujemy…
 • Składam serdeczne podziękowania za wykonanie drewnianych barier na chórze kościoła oraz połączenie u umocowanie ławek na chórze. A także za posprzątanie chóru po tych pracach.
 • W piątek 08 września po Mszy św. szkolne we Włodzieninie spotkanie organizacyjne dla młodzieży (od klasy 8 i starszej) dotyczące spotkań – plan działań, propozycje spotkań. 
 • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.