intencje i ogłoszenia Włodzienin 27.08.2023 – 03.09.2023

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 1) Za + Józefa Hucaluk. 2) Za + ks. Wenancjusza Kądziołkę 3) Za + Mariusza Rączka.

11:00 Wyjście pielgrzymów do Nasiedla 

16:00 Nasiedle: Msza św. odpustowa w int. pielgrzymów i gości.

PONIEDZIAŁEK – 28.08.2023

17:00 Za ++ rodziców Annę i Bronisława Linczewskich oraz za + stryjka Edwarda Kiziak w kol. rocz. 

ŚRODA – 30.08.2023

7:15 W int. Parafian

I PIĄTEK – 01.09.2023

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. Za + Bolesława Szymonek oraz za ++ z rodzin Szymonek, Stec i Urbańczyk. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

I SOBOTA – 02.09.2023

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09. 2023 Dożynki Parafialne

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Za + ojca Zdzisława Lesiak, dziadków Annę i Otto Kutscha, Mariannę i Szczepana Lesiak, wujka Grzegorza i wszystkich ++ z rodziny.

11:15 1) Do Bożej Op. z podziękowaniem za tegoroczne zbiory. 2) Do Bożej Op. w int. Jagody i Kamila z okazji 1 rocz. ślubu, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł. i zdrowie.

15:00 Piknik za kościołem 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.08.2023

  • Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła. Odpust parafialny przeżywa parafia św. Jakuba w Nasiedlu ku czci M. B. Nasielskiej. Wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00, uroczysta Msza św. odpustowa w Nasiedlu o godz. 16:00 pod przewodnictwem ks. bp Waldemara.
  • Za tydzień nasze Parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony. Msza św. o godz. 11:15. Z okazji Dożynek Włodzienin Środek serdecznie zaprasza o godz. 15:00 wszystkich mieszkańców Włodzienina, Włodzienina Kolonii i Bogdanowic Kolonii oraz gości na piknik za kościołem. Będzie bogata oferta gastronomiczna – ciasto, kawa, herbata, kiełbaski, pieczone ziemniaki, zapiekanki, chleb ze smalcem. Na dzieci będzie czekał dmuchany zamek. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
  • W poniedziałek Msza św. o godz. 17:00. We wtorek Mszy św. nie będzie.
  • We wtorek 12 września po Mszy św. w ZAPIECKU spotkanie z cyklu…kto pyta nie błądziDlaczego Bóg się objawia? W jaki sposób Bóg się objawił? W jaki sposób przekazywane jest Objawienie?… Dla chcących pogłębić swoją wiarę.
  • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także ustania pandemii, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Gwóźdź. O godz. 18:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę o godz. 7:30 modlitwa różańcowa oraz okazja do spowiedzi św. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej oraz w int. wynagrodzenia za zniewagi i bluźnierstwa zadane Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca. 
  • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian. Od godz. 9:15 Wojnowice, a następnie od godz. 11:15 Włodzienin. 
  • W piątek 08 września po Mszy św. szkolnej, spotkanie organizacyjne dla młodzieży (od klasy 8 i starszej) dotyczące spotkań – plan działań, propozycje spotkań. 
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.