intencje i ogłoszenia Wojnowice 29.01.2023 – 05.02.2023

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 1) Za + Marię Hucaluk. 2) Za + Bolesława Szymonek

9:30 Za + Tadeusza, Franciszkę, Jana Czarnych, Antoninę Wincentego Baran, szwagrów, ++ z rodziny Baran Czarnych Kuś.

11:15 W int. Parafian.

PONIEDZIAŁEK – 30.01.2023 Dzień Adoracji w Parafii

Początek Adoracji o godz. 15:00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

17:45 Nabożeństwo na zakończenie z błogosławieństwem.

18:00 1) Za + Elżbietę Dziaduch (od Katarzyny Bachleda) 2) Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie w rodzinie Bodziarczyk oraz w int. dzieci, wnuków i ks. Prob. Nabożeństwo do św. Józefa.   

WTOREK – 31.01.2023 św. Jana Bosko

17:00 Za + Janusza Kotowicz (od Edyty i Mirosława Smyrak z Zawoi)

ŚRODA – 01.02.2023

7:15 W int. Parafian

I CZWARTEK – 02.02.2023 Święto Ofiarowania Pańskiego

Zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe

16:30 Za ++ rodziców Emilię i Władysława Nosal, ks. Józefa Ślusarczyka i za wszystkich ++ z rodziny. 

18:00 Za + męża Mieczysława w 6 rocz. śm., ++ rodziców obu stron, siostry Czesławę i Eugenię oraz za wszystkich ++ z rodzin Babiniec i Mikołajczyk.

Błogosławieństwo świec dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.

I PIĄTEK – 03.02.2023

16:30 Za + ks. Gintra Kurowskiego. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja. Zmiana tajemnic różańcowych.

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu, spowiedź św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

18:00 SZKOLNA 1) Za + Janusza Kotowicz (od Bożeny i Janusza Smyrak z Jastrzębia Zdroju). 2) Za + sąsiadkę Ludmiłę Kluskę w 30 dzień po śm. Błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja. Zmiana tajemnic różańcowych

I SOBOTA – 04.02.2023

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.

16:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św

17:00 1) Do Niepokalanego Serca Maryi dziękując za dotychczasową opiekę, z prośbą o Boże bł., zdrowie i pomoc w dalszym życiu dla całej rodziny oraz w pewnej intencji. 2) Do Bożej Op. z okazji 60 rocz. urodzin Andrzeja Gebauer dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., zdrowie na dalsze lata. Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.02.2023 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Za ++ rodziców Marię i Stanisława Tracz, brata Edwarda, Macieja i Annę Lenartowicz, Michała Bronisławę Eugenię Tracz oraz za wszystkich ++ z rodziny. Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

9:30 W kolejną rocz. ur. Ewy i Adama dziękując Trójcy Świętej za przeżyte lata i prosząc o błogosławieństwo dla całej ich rodzin na dalsze lata życia (int. od rodziców). Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

11:15 Za ++ Eugenię, Władysława, Michalinę, Wacława Sajeckich, Karolinę Piotra Marie Stanisława Didyłowskich, Alojzego Bielesz oraz + Zofię Lenartowicz. Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.01.2023

 • Dzisiaj IV Niedziela Zwykła przeżywana w Kościele Powszechnym jako Dzień Trędowatych.
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10zł. 
 • UWAGA!!! Przypominam, że od poniedziałku 9 stycznia 2023 roku trwa remont wnętrza naszego kościoła pw. św. Józefa Robotnika w Wojnowicach. Msze św. przeniesione są do kościoła Trójcy Świętej we Włodzieninie. Porządek Mszy św. nie ulega zmianie. Poniedziałek, czwartek, sobota i niedziela według dotychczasowych godzin. Na czas remontu zawieszone zostają dyżury tygodniowe – sprzątania – w kościele, będą one wznowione po remoncie. W czasie remontu pogrzeby będą odbywały się w kościele Trójcy Świętej we Włodzieninie następnie po Mszy św. trumna czy urna zostanie przewieziona na cmentarz parafialny w Wojnowicach.
 • W poniedziałek Adoracja Najśw. Sakramentu we Włodzieninie. Msza św. o godz. 18:00.
 • W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego (M. B. Gromnicznej) i światowy Dzień Życia Konsekrowanego. O godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju na świecie, okazja do spowiedzi śwO godz. 18:00 Msza św.; w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. KrupyMsza św. o godz. 18:00. W czasie Mszy św. błogosławieństwo świec – gromnic oraz świec dzieci komunijnych. Przed kościołem zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. 
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 16:00 okazja do spowiedzi św., o godz. 16:30 Msza św., a po niej błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. o godz. 17:00 Nabożeństwo I soboty miesiąca i Msza św. Po Mszy św. błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.
 • W czwartek po Mszy św. spotkanie PRD z Wojnowic w salce parafialnej ZAPIECEK.
 • Parafialna Rada Duszpasterska i KGW z Włodzienina zaprasza na Zabawę taneczną 11 lutego do świetlicy we Włodzieninie. Szczegóły na plakatach i stronie parafialnej.
 • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian: od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 10:45 Włodzienin.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. błogosławieństwo wody i chleba ku czci św. Agaty.
 • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.