intencje i ogłoszenia Włodzienin 29.01.2023 – 05.02.2023

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 1) Za + Marię Hucaluk. 2) Za + Bolesława Szymonek

9:30 Za + Tadeusza, Franciszkę, Jana Czarnych, Antoninę Wincentego Baran, szwagrów, ++ z rodziny Baran Czarnych Kuś.

11:15 W int. Parafian.

PONIEDZIAŁEK – 30.01.2023 Dzień Adoracji w Parafii

Początek Adoracji o godz. 15:00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

17:45 Nabożeństwo na zakończenie z błogosławieństwem.

18:00 1) Za + Elżbietę Dziaduch (od Katarzyny Bachleda) 2) Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie w rodzinie Bodziarczyk oraz w int. dzieci, wnuków i ks. Prob. Nabożeństwo do św. Józefa.   

WTOREK – 31.01.2023 św. Jana Bosko

17:00 Za + Janusza Kotowicz (od Edyty i Mirosława Smyrak z Zawoi)

ŚRODA – 01.02.2023

7:15 W int. Parafian

I CZWARTEK – 02.02.2023 Święto Ofiarowania Pańskiego

Zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe

16:30 Za ++ rodziców Emilię i Władysława Nosal, ks. Józefa Ślusarczyka i za wszystkich ++ z rodziny. 

18:00 Za + męża Mieczysława w 6 rocz. śm., ++ rodziców obu stron, siostry Czesławę i Eugenię oraz za wszystkich ++ z rodzin Babiniec i Mikołajczyk.

Błogosławieństwo świec dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.

I PIĄTEK – 03.02.2023

16:30 Za + ks. Gintra Kurowskiego. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja. Zmiana tajemnic różańcowych.

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu, spowiedź św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

18:00 SZKOLNA 1) Za + Janusza Kotowicz (od Bożeny i Janusza Smyrak z Jastrzębia Zdroju). 2) Za + sąsiadkę Ludmiłę Kluskę w 30 dzień po śm. Błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja. Zmiana tajemnic różańcowych

I SOBOTA – 04.02.2023

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.

16:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św

17:00 1) Do Niepokalanego Serca Maryi dziękując za dotychczasową opiekę, z prośbą o Boże bł., zdrowie i pomoc w dalszym życiu dla całej rodziny oraz w pewnej intencji. 2) Do Bożej Op. z okazji 60 rocz. urodzin Andrzeja Gebauer dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., zdrowie na dalsze lata.

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.02.2023 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Za ++ rodziców Marię i Stanisława Tracz, brata Edwarda, Macieja i Annę Lenartowicz, Michała Bronisławę Eugenię Tracz oraz za wszystkich ++ z rodziny. Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

9:30 W kolejną rocz. ur. Ewy i Adama dziękując Trójcy Świętej za przeżyte lata i prosząc o błogosławieństwo dla całej ich rodzin na dalsze lata życia (int. od rodziców). Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

11:15 Za ++ Eugenię, Władysława, Michalinę, Wacława Sajeckich, Karolinę Piotra Marie Stanisława Didyłowskich, Alojzego Bielesz oraz + Zofię Lenartowicz. Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.01.2023

  • Dzisiaj IV Niedziela Zwykła przeżywana w Kościele Powszechnym jako Dzień Trędowatych. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10zł. 
  • W poniedziałek w naszej parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego SakramentuPoczątek Adoracji o godz. 15:00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:30 do poprowadzenia adoracji zapraszam Różę p. Gużdy, następnie o godz. 16:15 – Różę p. Gwóźdź; o godz. 17:00 – Różę p. Tracz, o godz. 17:45 zakończenie Adoracji z Błogosławieństwem. Zachęcam do indywidualnego nawiedzenia Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. O godz. 18:00 Msza św.
  • W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego (M. B. Gromnicznej) i światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msza św. o godz. 16:30. Przed kościołem zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. W czasie Mszy św. błogosławieństwo świec – gromnic oraz świec dzieci I komunijnych. Po Mszy św. błogosławieństwo gardła za wstaw. św. Błażeja.
  • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża ks. Proboszcza. O godz. 18:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja, zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę o godz. 7:30 modlitwa różańcowa oraz okazja do spowiedzi św. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej oraz w int. wynagrodzenia za zniewagi i bluźnierstwa zadane Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca. 
  • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian: od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 10:45 Włodzienin.
  • Parafialna Rada Duszpasterska i KGW z Włodzienina zaprasza na Zabawę taneczną 11 lutego do świetlicy we Włodzieninie. Szczegóły na plakatach i stronie parafialnej.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach św. błogosławieństwo wody i chleba ku czci św. Agaty.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.