intencje i ogłoszenia Wojnowice 29.08.2021 – 05.09.2021

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Do Bożej Op. z okazji kol. rocz. ślubu Moniki i Romana, dziękując za otrzymane łaski, zdrowie oraz w int. dzieci.

11:00 Włodzienin: Wyjście pielgrzymów do Nasiedla

16:00 Nasiedle: Msza św. w int. pielgrzymów i gości.

PONIEDZIAŁEK – 30.08.2021

18:00 Za + Kazimierza Jaroszyńskiego. Nabożeństwo do św. Józefa.

ŚRODA – 01.09.2021  Rozpoczęcie Roku Szkolno-Katechetycznego 2021/2022

8:00 Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży 

8:30 Msza św. w int. dzieci i młodzieży, rodziców, grona pedagogicznego, prosząc o światło Ducha Świętego. Po Mszy św. błogosławieństwo plecaków i przyborów szkolnych uczniów klas I.

I CZWARTEK – 02.09.2021

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

18:00 SZKOLNA Za + syna Krzysztofa w 36 rocz. śm. i za wszystkich ++ z rodziny. 

I PIĄTEK – 03.09.2021

16:00 Okazja do spowiedzi św.  

16:30 Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, prosząc o Boże bł. i zdrowie w rodzinie Doroty i Arkadiusza oraz z okazji kol. rocz. urodzin dzieci Zuzanny, Antoniego i Karola. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych.

I SOBOTA – 04.09.2021

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

18:00 Nabożeństwo I soboty miesiąca i Msza św. 1) Za + męża Adama, rodziców Myga, Ozimkowski i wszystkich ++ z rodzin, siostrę Elżbietę w 40 rocz. śm., szwagra Zygmunta i jego syna Damiana, ++ Michała, Janinę, Józefa, Włodzimierza i dusze w czyśćcu cierpiące. 2) Do Trójcy Świętej za wstaw. M. B. Nieustającej Pomocy i św. Józefa dziękując za dotychczasowe życie, z prośbą o Boże bł., opiekę i zdrowie w dalszym życiu dla całej rodziny.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.09.2021 Dożynki Parafialne 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

9:30 1) Z podziękowaniem za tegoroczne zbiory. 2) Za + męża Włodzimierza w 26 rocz. śm., wszystkich ++ z rodzin Lewandowski, Majcherczyk, Sosna i Pelik.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.08.2021 – 05.09.2021

 • Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła. Odpust parafialny przeżywa parafia św. Jakuba w Nasiedlu ku czci M. B. Nasielskiej. Wyjście pielgrzymów z Włodzienina o godz. 11:00, uroczysta Msza św. odpustowa w Nasiedlu o godz. 16:00.
 • W przyszłą niedzielę 5 września podczas Mszy św. o godz. 9:30 nasze parafialne podziękowanie za tegoroczne zbiory, czyli DOŻYNKI. Zachęcam do udekorowania swoich obejść.
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
 • W poniedziałek Msza św. o godz. 18:00 ku czci św. Józefa, a następnie nabożeństwo.
 • W środę we Włodzieninie o godz. 8:00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. O godz. 8:30 Msza św. w int. dzieci, nauczycieli i rodziców (po Mszy św. błogosławieństwo plecaków i przyborów szkolnych uczniów klas I).
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, a także ustania pandemii, okazja do spowiedzi śwO godz. 18:00 Msza św. szkolna, w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. OstrowskiejW pierwszy piątek miesiąca o godz. 16:00 okazja do spowiedzi św., o godz. 16:30 Msza św.po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. o godz. 18:00 Nabożeństwo I soboty miesiąca i Msza św.
 • W czasie tegorocznych Mszy św. szkolnych zachęcam dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w akcji „Czytamy Pismo św. z misiem”.
 • We wtorek 14 września po Mszy św. spotkanie z cyklu…kto pyta nie błądzi… Cud Eucharystyczny w Lanciano. Dla chcących pogłębić swoją wiarę
 • W piątek 10 września po Mszy św. szkolnej, spotkanie organizacyjne dla młodzieży (od klasy 8 i starszej) dotyczące spotkań – plan działań, propozycje spotkań. 
 • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian. Od godz. 9:00 Wojnowice, a następnie od godz. 10:30 Włodzienin. 
 • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.