intencje i ogłoszenia Wojnowice 30.04.2023 – 07.05.2023

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

12:00 1) Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Częstochowskiej z okazji 70 rocz. urodzin żony Marianny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, prosząc o zdrowie i opiekę św. Józefa, zdrowie dla męża oraz w rodzinach dzieci, a także o Boże bł. dla ks. Proboszcza i ks. Adama Łotockiego. 2) Do Bożej Op. za wstaw. św. Floriana z okazji Jubileuszu 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Wojnowice, w int. wszystkich strażaków i ich rodzin oraz za wszystkich ++ strażaków, którzy na przestrzeni 120 lat służyli Bogu na chwałę a ludziom na ratunek.

PONIEDZIAŁEK – 01.05.2023 ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA

Kolekta na potrzeby naszej parafii

11:30 1) W int. Parafian i Gości prosząc o potrzebne łaski za wstaw. św. Józefa. 2) Za ++ dziadków Agnieszkę i Ludwika rodziców Weronikę i Józefa, za + męża i ojca oraz wszystkich ++ z rodziny.

ŚRODA – 03.05.2023 Uroczystość NMP Królowej Polski

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Czesława i Emilię, Wincentego i Antoninę, ++ rodziny. 

I CZWARTEK – 04.05.2023 św. Floriana

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św. SZKOLNA: 1) Za + brata Janusza w 30 dzień po śm. 2) Za + ojca Jana Leszczyńskiego w 4 rocz. śm., + mamę Annę oraz ++ dziadków obu stron.

I PIĄTEK – 05.05.2023

16:00 Modlitwa Różańcowa, okazja do spowiedzi św. 

16:30 Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże bł, i zdrowie w kolejną rocz. urodzin dla Anny. Po Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych. 

17:30 Modlitwa Różańcowa, okazja do spowiedzi św. 

18:00 Nabożeństwo majowe i do Serca Pana Jezusa i Msza św. SZKOLNA:  1) Za ++ Katarzynę i Antoniego, Piotra i Anastazję Budzan. 2) Za + męża ojca i dziadka Grzegorza Wdowek, ++ rodziców obu stron, ++ braci i siostry. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. 

I SOBOTA – 06.05.2023 Święto św. Ap. Filipa i Jakuba

18:00 Nabożeństwo I soboty miesiąca. Do Niepokalanego Serca Maryi dziękując za dotychczasową opiekę, z prośbą o Boże bł., zdrowie i pomoc w dalszym życiu dla całej rodziny oraz w pewnej intencji.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2023   Uroczystość I Komunii św.

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

9:30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + męża Wilhelma w 15 rocz. śm., córkę Ewę, Marię i Izydora Wochnik, Annę i Ludwika Kudzia. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.04.2023

  • Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna, Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy przeżywanie Tygodnia Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
  • Odpust parafialny ku czci św. Józefa Robotnika 1 maja. Suma odpustowa o godz. 11:30 we Włodzieninie. Mszy św. przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. prob. Marian Błaszczok z Bliszczyc.
  • W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz. 9:30 i 11:15.
  • W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju dla Ukrainy,okazja do spowiedzi śwO godz. 18:00 nabożeństwo majowe i Msza św., w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. KobylańskiejW pierwszy piątek miesiąca o godz. 16:00 okazja do spowiedzi św., o godz. 16:30 nabożeństwo majowe i Msza św.po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18:00 Nabożeństwo I soboty miesiąca i Msza św.
  • W najbliższy piątek odwiedziny chorych i starszych parafian: od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 11:15 Włodzienin.
  • Składam serdeczne podziękowania rodziców młodzieży bierzmowanej w tym roku za złożenie ofiary na remont naszego kościoła.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.