intencje i ogłoszenia Włodzienin 04.06.2023 – 11.06.2023

NIEDZIELA – 04.06.2023 ODPUST PARAFIALNY 

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i opiekę Anioła Stróża oraz zdrowie dla Bartka, Tomka, Przemka Ignasiak, rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków i całej rodziny.

11:30 1) W int. Parafian i Gości 2) Do Bożej Op. z okazji 20 rocz. ur. Emilii dziękując za otrzymane łaski, prosząc o dalsze.

WTOREK – 06.06.2023

18:00 1) Do św. Michała Archanioła dziękując za łaski i pomoc otrzymane dzięki Jego wstawiennictwu, z pokorną prośbą o dalszą opiekę dla naszych rodzin, naszej parafii i ojczyzny. 2) Za + ojca Jana Sarota, siostrę Grażynę Łukaszczyk, ++ dziadków. 

Po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania klasa VI i VII.

ŚRODA – 07.06.2023

7:15 Do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże bł. w rodzinie Marcina i Haliny.

CZWARTEK – 08.06.2023 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:30 Za ++ Adama i Nadzieję Pierzchała. Po Mszy św. procesja do IV ołtarzy.

11:00 Wojnowice

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.06. 2023 

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

8:00 Za + syna Tomasza Konopskiego w 14 rocz. śm., ++ rodziców Józefa i Aleksandrę Konopskich, ojca Jerzego Adamiec.

11:15 Za ++ Adama i Nadzieję, Antoniego i Krystynę Pierzchała, Stefanię Przyszlakowską, Franciszka Władysławę Michała i Józefa Sobków, Katarzynę Jozafata Chachuła, + Helenę Mrozowicz.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.06.2023

  • Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Nasza parafia przeżywa Uroczystość OdpustowąBóg zapłać za przygotowanie uroczystości: dyżurowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, organiście, Orkiestrze, Różom Różańcowym, osobom niosącym baldachim. Mszy św. odpustowej o godz. 11:30 przewodniczył będzie i wygłosi słowo Boże ks. radca duchowny, dziekan honorowy Edward Cichoń, były proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Głuchołazach. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • We wtorek okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Bożego Ciała od godz. 17:15 do godz. 17:50.
  • We wtorek o godz. 18:00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania klas VI i VII a następnie spotkanie w ZAPIECKU.
  • czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. Msza św.  8:30 a po niej Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zapraszam do licznego udziału. Róże Różańcowe ze sztandarami, dzieci komunijne w strojach. Zgodnie z tradycją proszę o przyozdobienie domów religijnymi obrazami i symbolami. Proszę przy ołtarzach przygotować płatki kwiatów do sypania podczas procesji. W Wojnowicach Msza św. i procesja o godz. 11:00.
  • W piątek bez Mszy św. spotkanie mojego rocznika święceń 2005 w Sanktuarium M. Bożej Pokornej w Rudach.
  • W tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. Gwóźdź.
  • IX Parafialna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach 11-14 lipca 2023r., zapisy w kancelarii lub zakrystii (koszt pielgrzymki wraz z powrotem autokarem: 220zł) lub w przypadku osobistego powrotu 150zł. Zapisy na pielgrzymkę rowerową do 25 czerwca. Liczba miejsc ograniczona. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 14 lipca 2023r. (piątek) zapisy w zakrystii do 03 lipca (koszt 80zł).
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za tydzień kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty zapraszam osoby z PRD. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych. Do sprzątania kościoła serdecznie zapraszam: