intencje i ogłoszenia Włodzienin 05.06.2022 – 12.06.2022

NIEDZIELA – 05.06.2022 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu.

8:00 Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża prosząc o wszelkie potrzebne łaski dla Magdaleny, Wiktorii i Agatki Nowak oraz o zdrowie i Boże bł. dla rodziców i dziadków obu stron.

11:15 Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża z okazji 10 rocz. ur. Bartłomieja Ignasiak, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł., opiekę M. Bożej i Anioła Stróża oraz o zdrowie dla całej rodziny.

PONIEDZIAŁEK – 06.06.2022 Święto NMP Matki Kościoła

17:00 Za + wujka Józefa Fijołek w 2 rocz. śm. 

18:00 Wojnowice

WTOREK – 07.06.2022

18:00 1) Za ++ żonę Małgorzatę Gawłowską, rodziców Marię i Emila Gawłowskich, ++ dziadków Papuga i Gawłowskich oraz ++ z rodziny. 2) Do św. Michała Archanioła dziękując za pomoc i łaski otrzymane przez jego wstawiennictwo, z pokorną prośbą o dalszą opiekę dla naszych rodzin, parafii i ojczyzny.

Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania kl VI i VII.

ŚRODA – 08.06.2022 św. Jadwigi Królowej

7:15 W int. Parafian.

PIĄTEK – 10.06.2022

17:30 Adoracja Najśw. Sakr.

18:00 SZKOLNA: Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Nieustającej Pomocy w int. dzieci, wnuków i prawnuków z rodziny Zapotocznych, prosząc o wszelkie łaski i zdrowie.

NIEDZIELA – 12.06.2022 ODPUST PARAFIALNY 

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

8:00 Za + syna Tomasza Konopskiego, ++ rodziców Jóefa i Aleksandrę Konopskich, + ojca Jerzego Adamiec.

11:30 SUMA ODPUSTOWA: 1) W int. Parafian i Gości 2) Za ++ Parafian

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.06.2022 – 12.06.2022

  • Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą przeżywać będziemy odpust parafilany ku czci Trójcy Świętej. Mszy św. odpustowej o godz. 11:30 przewodniczył będzie i wygłosi słowo Boże ks. wicedziekan Marian Bednarek, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kędzierzynie – Kożlu (Sławięcicach).
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny z kolejną częścią Pisma św. na płycie CD.
  • W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła (tzw. Zielone Świątki). Msza św. o godz. 17:00.
  • We wtorek na Mszę św. i spotkanie formacyjne  zapraszam kandydatów do bierzmowania klasy VI i VII. Godz. 18:00.
  • W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także pokoju na świecie, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Gwóźdź. O godz. 18:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej. 
  • Ołtarze na Boże Ciało 2022 (16 czerwca): I ołtarz: (obok dawnego klasztoru) –Grupa Kobiet z Włodzienina Góry, II ołtarz: (kaplica przy ul. Młyńskiej) – p. Józef Zapotoczny, III ołtarz: (kaplica przy głównej drodze) p. Kazimierz Tracz oraz osoby towarzyszące, IV ołtarz: (Grota) Grupa Kobiet. Z góry dziękuję za zaangażowanie i przygotowanie ołtarzy. 
  • Zapraszam na pielgrzymki na Jasną Górę: rowerową w dniach 12-15 lipca oraz autokarem 15 lipca br. 
  • Zostały wyczyszczone, zagruntowane i pomalowane wnęki okien i ramy okienne w kościele.
  • Dzisiaj kolekta na Semianrium Duchowne w Opolu. Za tydzień kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.