intencje i ogłoszenia Włodzienin 05.09.2021 – 12.09.2021

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.09.2021 Dożynki Parafialne 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Dziękczynna za otrzymane łaski prosząc o Boże bł., opiekę i zdrowie w rodzinach Tracz, Majcher i Zdrzałek oraz prosząc o zdrowie dla mamy.

11:15 Dożynki: Z podziękowaniem za tegoroczne zbiory.

WTOREK – 07.09.2021

18:00 Za + matkę Annę, ojców Michała i Stanisława, brata Andrzeja, ++ z rodzin Stefaniszyn i Rychlicki. Błogosławieństwo ziarna i nasion.

ŚRODA – 08.08.2021 Święto Narodzenia NMP

7:15 W int. Parafian. Błogosławieństwo ziarna i nasion.

PIĄTEK – 10.09.2021

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu 

18:00 SZKOLNA Za ++ rodziców Annę i Apolinarego Gawłowskich, Marię i Błażeja Stefaniszyn, braci Mariana, Edwarda, bratanka Tadeusza, ++ dziadków obu stron. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży w salce parafialnej. – ustalenie planu spotkań

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021

Kolekta specjalna na opał

8:00 Za ++ rodziców Anielę i Stanisława Góratowskich, ++ braci i siostry z rodziny Góratowskich, Czesławę i Wiktora Ostrowskich.

11:15 1) Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie w rodzinie Gużda oraz w int. dzieci i wnuków. 2) Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej prosząc o zdrowie dla Anny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.09.2021 – 12.09.2021

  • Dzisiaj XXIII Niedziela Zwykła oraz nasze podziękowanie za tegoroczne zbiory. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym z Włodzienina Kolonii i Bogdanowic Kolonii za przygotowanie DOŻYNEK PARAFIALNYCH. Za wysprzątanie i udekorowanie kościoła i jego obejścia, wykoszenie trawy na całym terenie kościelnym, za prace w pielęgnacyjne w ogródku plebanijnym. Dziękuję osobom troszczącym się o flagi wokół kościoła i przy grocie, o obrusy w kościele.
  • Składam serdeczne Bóg zapłać uczestnikom pielgrzymki do M. Boskiej z Nasiedla, dziękuję osobom śpiewającym i grającym na gitarze, Panom: kierującym ruchem, niosącym nagłośnienie, jadącym samochodem – zaplecze techniczne, parafii Dzbańce Osiedle i Wódka. Wielkie podziękowania pielgrzymom za rozmodlenie, pogodę ducha i Bożą radość. Pielgrzymowało 57 osób.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny. Jest do nabycia Gość Niedzielny Ekstra w całości poświęcony słudze Bożemu Prymasowi Tysiaclecia Stefanowi kard. Wyszyńskiemu w cenie 10 zł.
  • We wtorek po Mszy św. błogosławieństwo nasion i ziarna.
  • W środę Święto Narodzenia NMP. Po Mszy św. błogosławieństwo nasion i ziarna.
  • W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Tracz. O godz. 18:00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży. W czasie tegorocznych Mszy św. szkolnych zachęcam do uczestniczenia w akcji „Czytamy Pismo św. z misiem”. Po Mszy św. dla młodzieży spotkanie w salce parafialnej.
  • We wtorek 7 września po Mszy św. o godz. 18:45 spotkanie KGW z Włodzienina i Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Spotkanie odbędzie się w salce parafialenej.
  • Za tydzień we wtorek 14 września po Mszy św. spotkanie z cyklu…kto pyta nie błądzi… Cud Eucharystyczny w Lanciano. Dla chcących pogłębić swoją wiarę.
  • Dziękuję mężczyznom za prace wykonane na cmentarzu przy kostce brukowej, w tym tygodniu prowadzone są również prace przy kaplicy cmentarnej, założenie rynien. 
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za tydzień kolekta specjalna na opał. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.