intencje i ogłoszenia Włodzienin 06.03.2022 – 13.03.2022

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 06.03.2022 

Kolekta na Seminarium Duchowne

8:00 Za ++ rodziców Janinę i Stanisława Żłobickich, dziadków obu stron Annę i Leopolda Żłobickich, + Stanisława Zapotocznego oraz Michalinę i Franciszka Wojtuś, braci Mariana, Józefa Wojtuś, ++ z rodziny, + siostrę Stanisławę Zapotoczną. 

11:15 Do Bożej Op. z okazji 75 rocz. ur. Anny Mazurek, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł. i zdrowie na dalsze lata oraz w int. ks. Proboszcza.

15:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali

WTOREK – 08.03.2022 Dzień Kobiet

17:00 1) Do M. Bożej w int. wszystkich kobiet naszej parafii. 2) Za + Zofię Lenartowicz w 30 dzień po śm.

Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania

ŚRODA – 09.03.2022

7:15 Za + Elżbietę 

PIĄTEK – 11.03.2022

16:30 Adoracja Najśw. Sakramentu.

17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. SZKOLNA Za ++ rodziców Marię i Franciszka Głowiszyn, brata Kazimierza, siostrę Stanisławę, babcie i dziadków oraz wszystkich ++ z rodziny.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.03.2022

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła. 

Przed Kościołem zbiórka do puszek na pomoc misjom Ad Gentes

8:00 Do Bożej Op. z podziękowaniem za wstaw. Matki Bożej za szczęśliwy przebieg operacji, z prośbą o odzyskanie pełni sił oraz zdrowia.

11:15 1) Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. dla Kazimierza, Tomasza, Łukasza i Nikolasa z okazji kole rocz. ich urodzin oraz o potrzebne łaski dla ks. Proboszcza. 2) Za + Zbigniewa Zapotocznego w miesiąc po śm.

15:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 06.03.2022 – 13.03.2022

 • Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. W piątki Wielkiego Postu po przyjęciu Komunii św. za pobożne odmówienie modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego można zyskać odpust zupełny, a w inne dni odpust cząstkowy. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można (w ciągu całego Roku Liturgicznego) uzyskać odpust zupełny. Za udział w Gorzkich Żalach w kościele lub kaplicy na terenie Polski, można uzyskać odpust zupełny raz w tygodniu w Okresie Wielkiego Postu. 
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00.
 • Modlimy się nieustannie o pokój dla Ukrainy.
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny (cena 8zł) z kolejną płytą CD Pisma św. Za tydzień Gość Niedzielny Ekstra poświęcony o. Pio w 20 rocz. kanonizacji w cenie 10 zł.
 • Z racji przypadającego we wtorek Święta Kobiet, chcemy pamiętać w naszych modlitwach o kobietach i życzyć wszelkich potrzebnych łask i opieki Matki Bożej.
 • We wtorek na Mszę św. o godz. 17:00, zapraszam kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie foramcyjne w ZAPIECKU.
 • W piątek o godz. 16:30 Adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na Ukrainie oraz ustania pandemii; modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Gużdygodz. 17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej. 
 • W dniach od 21 – 23 marca chcemy przeżywać nasze Rekolekcje Parafialne.
 • Składam serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane w tym tygodniu w kościele, wokół kościoła oraz w ogrodzie plebanijnym.
 • Składam serdeczne podziękowana za ofiary złożone dla uchodźców z Ukrainy.
 • Dzisiaj kolekta kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego w Opolu. Za tydzień kolekta specjalna przeznaczona na remont naszego kościoła. A przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjom Ad Gentes. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.