intencje i ogłoszenia Włodzienin 09.07.2023 – 16.07.2023

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.07.2023 

Kolekta specjalna na ogrzewanie naszego kościoła

8:00 Za ++ Honoratę i Bronisława Małek, Stanisława Mazurek.

11:15 Za + męża, ojca i dziadka Stanisława Borkowskiego w 5 rocz. śm.

WTOREK – 11.07.2023 Święto św. Benedykta, Patrona Europy

8:00 WOJNOWICE Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki rowerowo-autokarowej na Jasną Górę. Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Częstochowskiej w int. pielgrzymów.

18:00 Za + Bolesławę i Apolinarego Lenartowicz, córki Mariolę i Małgorzatę i za ++ z rodziny Zagrobelnych.

PIĄTEK – 14.07.2023

6:00 wyjazd autokarem do Częstochowy – parking przy plebanii

19:30 Za + ojca Józefa Antoszczyszyn oraz za ++ dziadków obu stron.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.07.2023 

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Za + Stanisława Mazurek, Stanisławę i Marcina Mazurek, Kazimierę Marzec, ks. Kwiatkowskiego, ks. Kądziołkę, ks. Morawina.

11:15 1) Za + męża i ojca Zdzisława Lesiak, rodziców Annę i Otto Kutscha, brata Grzegorza Kutscha, teściów Marianne i Szczepana Lesiak, swata Jana Zapotocznego, Marię Roberta Urszulę Agnieszkę Gintra Kucza, Katarzynę i Franciszka Deponte, szwagra Jerzego i wszystkich ++ z rodziny. 2) Za + Ewelinę Herbut w miesiąc po śm.

3) Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. rocznego dziecka Aleksandra Gawłowskiego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 09.07.2023

  • Dzisiaj XIV Niedziela ZwykłaPo Mszach św. pielgrzymi proszeni są o odebranie chusty pielgrzymkowej.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • W środę Mszy św. nie będzie.
  • W poniedziałek 10 lipca od godz. 18:30 do godz. 19:00 pielgrzymi jadący rowerami mogą złożyć bagaż, będzie podstawiony bus przy plebanii. 
  • We wtorek 11 lipca o godz. 8:00 w Wojnowicach Msza św. dla pielgrzymów rowerowych i autokarowych. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 14 lipca (piątek) wyruszy o godz. 5:45 z Wojnowic przystanek autobusowy, z Włodzienina o godz. 6:00 parking przy plebanii. Następnie o godz. 9:00 Droga Krzyżowa na Jasnogórskich Wałach, o godz. 11:00 Msza św. przy Cudownym Obrazie.
  • W piątek o godz. 19:00 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także pokoju dla Ukrainy, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Tracz. O godz. 19:30 Msza św. 
  • W niedzielę 23 lipca po Mszach św. poświęcenie pojazdów za wstawiennictwem św. Krzysztofa, patrona kierowców. Do puszek będzie można złożyć ofiarę dla misjonarzy (1gr za każdy przejechany kilometr).
  • W dniu 27 lipca o godz. 14:00 zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce we Włodzieninie na parkingu obok plebanii.
  • Dzisiaj kolekta specjalna na ogrzewanie naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.