intencje i ogłoszenia Włodzienin 11.06.2023 – 18.06.2023

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.06. 2023 

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

8:00 Za + syna Tomasza Konopskiego w 14 rocz. śm., ++ rodziców Józefa i Aleksandrę Konopskich, ojca Jerzego Adamiec.

11:15 Za ++ Adama i Nadzieję, Antoniego i Krystynę Pierzchała, Stefanię Przyszlakowską, Franciszka Władysławę Michała i Józefa Sobków, Katarzynę Jozafata Chachuła, + Helenę Mrozowicz.

PONIEDZIAŁEK – 12.06.2023

17:00 Za ++ Honoratę Lenartowicz, rodziców obu stron Marię i Kazimierza Lenartowicz, Franciszkę i Mikołaja Kotowicz oraz rodziców obu stron.

WTOREK – 13.06.2023 św. Antoniego z Padwy

18:30 Za ++ Józefa Annę Zbigniewa Marka Mieczysława Gawłowskich, Teofilę Celine Wojciecha Józefa Leszczyńskich.

ŚRODA – 14.06.2023 bł. Michała Kozala

18:30 Za ++ mamę Janinę Marek, babcię Mariannę Będkowską, + chrzestną Barbarę Strzelską.

CZWARTEK – 15.06.2023

17:00 Za ++ rodziców Genowefę i Eugeniusza Olszewskich, Danutę i Stanisława Zając. Błogosławieństwo wianków

PIĄTEK – 16.06.2023 Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

17:30 Adoracja Najśw. Sakr.

18:00 Msza śwSZKOLNA: Za ++ Marię Emila Małgorzatę Gawłowskich, ++ z rodzin obu stron.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2023 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu

8:00 Za ++ rodziców Janinę i Władysława Ziomko, dziadków Katarzynę i Michała Ziomko, Ksenię i Leona Stefaniszyn.

11:15 1) Dziękczynna z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalsze Bożę bł. dla dzieci i wnuków w rodzinach Lesiak, Zapotoczny, Ignasiak, Rzycki i Kucza. 2) Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża z okazji chrztu św. Emilii Rzyckiej, prosząc Boże bł. i zdrowie dla niej, jej rodziców, rodziców chrzestnych, brata, dziadków i całej rodziny. 3) Do Bożej Op. z okazji 10 rocz. ur. Marty, prosząc o dalsze łaski, opiekę M. Najświętszej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.06.2023

  • Dzisiaj X Niedziela ZwykłaBóg zapłać uczestnikom procesji w Boże Ciało oraz wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia tej Uroczystości: Osobom przygotowującym ołtarze, Służbie Liturgicznej, Dzieciom komunijnym niosącym symbole eucharystyczne, Organiście, Orkiestrze, Pocztom Sztandarowym, dzieciom sypiącym kwiaty i ich rodzicom, mężczyznom niosącym baldachim. 
  • W przyszłą niedzielę gościć będziemy prefekta naszego Seminarium ks. Daniela Nowaka, który głosić będzie słowo Boże. Ofiary, które złożymy przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • Do czwartku włącznie po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła, w ramach dawnej Oktawy Bożego Ciała. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, dzieci komunijne w strojach. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała błogosławieństwo wianków.
  • piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także pokoju na świecie, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża ks. Gwóźdź. O godz. 18:00 Msza św. szkolna. 
  • IX Parafialna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach 11-14 lipca 2023r., zapisy w kancelarii lub zakrystii (koszt pielgrzymki wraz z powrotem autokarem: 220zł) lub w przypadku osobistego powrotu 150zł. Zapisy na pielgrzymkę rowerową do 25 czerwca. Liczba miejsc ograniczona. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 14 lipca 2023r. (piątek) zapisy w zakrystii do 03 lipca (koszt 80zł).
  • W czwartek 15 czerwca o godz. 19:45 spotkanie dla pielgrzymów rowerowych w salce ZAPIECEK.
  • W piątek 16 czerwca o godz. 19:15 spotkanie PRD w ZAPIECKU.
  • Został przywieziony opał na sezon zimowy 2023/2024.
  • Dzisiaj kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty zapraszam osoby z PRD. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu, a przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych. Do sprzątania kościoła serdecznie zapraszam: