intencje i ogłoszenia Włodzienin 12.09.2021 – 19.09.2021

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021

Kolekta specjalna na opał

8:00 Za ++ rodziców Anielę i Stanisława Góratowskich, ++ braci i siostry z rodziny Góratowskich, Czesławę i Wiktora Ostrowskich.

11:15 1) Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie w rodzinie Gużda oraz w int. dzieci i wnuków. 2) Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej prosząc o zdrowie dla Anny.

WTOREK – 14.09.2021 Święto Podwyższenia Krzyża św.

18:00 Za ++ Anastazję i Jana Zapotocznych oraz wszystkich ++ z rodziny.

Spotkanie z cyklu… kto pyta nie błądzi…Cud Eucharystyczny w Lanciano… salka parafialna 

ŚRODA – 15.09.2021 NMP Bolesnej

7:15 W int. Parafian.

PIĄTEK – 17.09.2021

17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu 

18:00 Za ++ rodziców Jana i Bronisławę Grondowskich oraz Paulinę i Józefa Wojtuś, + brata Kazimierza.

SOBOTA – 18.09.2021

16:00 Do Bożej Op. za wstaw. św. Cecylii w  int. członków Parafialnej Orkiestry Dętej we Włodzieninie z okazji 40-lecia istnienia oraz za ++ członków i ks. W. Kądziołkę.

18:00 Wojnowice: Msza św.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.08.2021

Kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych

8:00 1) Za + Józefa Konopskiego (int. od koleżanek córki z DPS Boboluszki) 2) Za ++ rodziców Aleksandrę i Józefa Konopskich, ojca Jana Sarota, siostrę Grażynę Łukaszczyk, dziadków obu stron i wszystkich ++ z rodziny.

11:15 Za + Mariannę Kondek (od rodz. Mrozowicz).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.09.2021 – 19.09.2021

  • Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła oraz uroczystość beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie DOŻYNEK PARAFIALNYCH, dziękuję za ofiarowane dary.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny. 
  • We wtorek po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej z cyklu…kto pyta nie błądzi… Cud Eucharystyczny w Lanciano. Dla chcących pogłębić swoją wiarę.
  • W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża ks. Proboszcza. O godz. 18:00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży. W czasie tegorocznych Mszy św. szkolnych zachęcam do uczestniczenia w akcji „Czytamy Pismo św. z misiem”. 
  • Przygotowanie do Bierzmowania w roku szkolnym 2021/2022: pierwszy rok – klasa VI; drugi rok – klasa VII; trzeci rok – klasy VIII i I Ponadpodstawowa. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 21 września po Mszy św. Dekanalne spotkanie dla uczniów klas VI, VII, VIII oraz I Ponadpodstawowej wraz z rodzicami, rozpoczynające kolejny rok przygotowania do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w niedzielę 03 pździernika w kościele Wniebowzięcia NMP w Branicach o godz. 15:00. Obecność obowiązkowa.
  • Dziękuję licznej grupie parafian za prace przy zasypywaniu piaskiem kostki brukowej oraz wyrównanie zapadlisk w kostce, udrożnienie przepływu deszczówki z rynny przy zakrystii.
  • Składam serdeczne podziękowania rodzinie z Włodzienina Kolonii za prace porządkowe oraz pomalowanie krzyża przydrożnego przy wyjeździe w kierunku Bogdanowic Kolonii.
  • Odbyło się spotkanie młodzieży naszej parafii. Obecnych było 8 osób. Spotkania te będą się odbywały w każdy drugi piątek mieisąca. Serdecznie zapraszam młodzież 8 października. 
  • W sobotę 18 września o godz. 16:00 uroczysta Msza św. z okazji 40-lecia istnienia Parafialnej Orkiestry Dętej we Włodzieninie. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian.
  • Dzisiaj kolekta specjalna na opał a przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc materialną dla uchodźców z Afganistanu. Za tydzień kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwcję zabytków sakralnych. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.