intencje i ogłoszenia Włodzienin 14.11.2021 – 21.11.2021

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA– 14.11.2021

Kolekta specjalna na opał. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi prześladowanemu

8:00 Do Bożej Op. w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Bogusławy Kozakiewicz z okazji 50 rocz. ur.

11:15 Do Bożej Op. w int. Grzegorza Kręt z okazji 18 rocz. ur. 

WTOREK – 16.11.2021 Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Opolu

17:00 Za ++ z rodzin Łazarz, Hucaluk, Gorzowski, Zarudzki, Krawiec, Krysowaty, Gruda oraz za ++ ks. W. Kądziołkę, ks. R. Morawina.

Spotkanie z cyklu…kto pyta nie błądzi…

Po co nam odpusty, skoro mamy sakrament pokuty?

ŚRODA – 17.11.2021 św. Elżbiety Węgierskiej.

7:15 W int. Parafian.

PIĄTEK – 19.11.2021

16:30 Adoracja Najśw. Sakr.

17:00 SZKOLNA Za ++ rodziców Annę i Andrzeja Pawluś.

NIEDZIELA – 21.11.2021

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Kolekta na potrzeby naszej parafii. Zbiórka na pomoc migrantom

8:00 Za ++ Adama i Nadzieję Pierzchała (od rodz. T. W. Mrozowicz).

11:15 Za + męża Franciszka Zapotocznego, ++ rodziców i rodzeństwo obu stron.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.11.2021 – 21.11.2021

  • Dzisiaj XXXIII Niedziela Zwykła obchodzona jako V Światowy Dzień Ubogich. Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bliszczycach przeżywa swoją uroczystość odpustową. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Na mocy Dekretu Penitencjarii Apostolskiej odpust zupełny za zmarłych, rozszerzony jest na cały listopad.
  • We wtorek po Mszy św. ostatnie spotkanie z cyklu… kto pyta nie błądzi… Po co nam odpusty, skoro mamy sakrament pokuty? Spotkanie odbędzie się w ZAPIECKU. 
  • W piątek o godz. 16:30 adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia a także ustania pandemii, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża ks. Proboszcza. Następnie Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej.
  • Świąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się 18 grudnia.
  • Moi Drodzy przed nami wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W niedzielę 21 listopada zostanie ogłoszona lista kandydatów do PRD, z której w niedzielę 28 listopada dokonamy wyboru. Zachęcam wszystkich do zaintersowania się tym wydarzeniem i do uczestnictwa w wyborach w poczuciu odpowiedzialności za naszą Wspólnotę Parafialną…
  • Dzisiaj kolekta specjalna na opał, a przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi prześladowanemu. Za tydzień koletka na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na pomoc migrantom. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych.