intencje i ogłoszenia Włodzienin 21.05.2023 – 28.05.2023

NIEDZIELA – 21.05. 2023 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Kolekta – jałmużna postna z całego roku

8:00 Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze dla osób z Róży p. Gwóźdź, ich rodzin, ks. Prob. oraz za wszystkie ++ osoby z Róży.

9:30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + mamę Domicelę Góratowską w 2 rocz. śm., ojca Mirosława, brata Andrzeja, wszystkich ++ z rodziny Góratowski i Trzyna.

WTOREK – 23.05.2023

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Bożej Op. w pewnej intencji oraz o zdrowie i potrzebne łaski dla ks. Prob.

ŚRODA – 24.05.2023 Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Jana Szkudlarek, Katarzynę i Jana, Marię, Jana Bawiec, + Marka Kwiatkowskiego, ++ z rodziny.

PIĄTEK – 26.05.2023

17:30 Adoracja Najśw. Sakr.

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św SZKOLNA: Za ++ z rodzin Wojtuś, Zapotoczny, Świder, Ziomko.

NIEDZIELA – 28.05.2023 Uroczystość Zesłania Ducha św.

8:00 Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze dla osób z Róży p. Tracz, ich rodzin, ks. Prob. a dla ++ z Róży o radość wieczną.

11:15 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + ojca Józefa Antoszczyszyn, Eugenię i Antoniego Wawrów i za wszystkich ++ z rodzin.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21.05.2023

• Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Parafia Wojnowice obchodzi Uroczystość I Komunii św. Msza św. komunijna o godz. 11:15.
  • Dziękuję wszystkim uczestnikom procesji do figury św. Jana Nepomucena w rocznicę powodzi.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
  • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
  • piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie; modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża ks. Proboszcza. O godz. 18:00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej.
  • Ołtarze na Boże Ciało 2023 (8 czerwca): I ołtarz: (obok dawnego klasztoru) –Grupa Kobiet z Włodzienina Góry, II ołtarz: (kaplica przy ul. Młyńskiej) – p. Józef Zapotoczny, III ołtarz: (kaplica przy głównej drodze) p. Kazimierz Tracz oraz osoby towarzyszące, IV ołtarz: (Grota) Grupa Kobiet. Z góry dziękuję za zaangażowanie i przygotowanie ołtarzy.
  • Dożynki parafialne w 2023 (3 września) odpowiedzialni: Włodzienin Środek.
  • Dzisiaj kolekta jałmużna postna z całego roku. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych. Do sprzątania kościoła serdecznie zapraszam: