intencje i ogłoszenia Wojnowice 28.05.2023 – 04.06.2023

NIEDZIELA – 28.05.2023 Uroczystość Zesłania Ducha św.

Kolekta na potrzeby naszej parafii

9:30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Helenę i Zbigniewa, teścia Stanisława, szwagra Jerzego i wszystkich ++ z rodziny.

PONIEDZIAŁEK – 29.05.2023 Święto NMP Matki Kościoła

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św1) Za ++ rodziców Klarę i Tadeusza Rak. 2) Za ++ rodziców Agatę i Klemensa, babcię Annę, zięcia Jana, siostry Stanisławę, Czesławę, szwagrów Zygmunta, Władysława, za ++ z rodziny. Nabożeństwo do św. Józefa. 

I CZWARTEK – 01.06.2023 Święto JHS Najwyższego i Wiecznego Kapłana

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Msza św. SZKOLNA: Do Serca Pana Jezusa za wstaw. Matki Najśw. w int. dzieci, ich rodzin, wnuków i prawnuków z domu Kleszczyńskich, z prośbą o zdrowie, dary Ducha św., Boże bł. i opiekę św. Józefa.

I PIĄTEK – 02.06.2023

16:00 Modlitwa Różańcowa, okazja do spowiedzi św. 

16:30 Za + wujka Józefa w 2 rocz. Po Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych. 

I SOBOTA – 03.06.2023 św. męcz. Karola Lwangi i Towarzyszy

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Nabożeństwo I soboty miesiąca1) Za ++ z rodzin Mucha i Wilczkowskich, syna Piotra, męża Bogusława, brata Bogumiła, rodziców Stanisława Klarę i Mariana, babcie i dziadków, szwagra Jacka i Roberta Bachman. 2) Do Niepokalanego Serca Maryi dziękując za dotychczasową opiekę, z prośbą o Boże bł., zdrowie i pomoc w dalszym życiu dla całej rodziny oraz w pewnej intencji.

NIEDZIELA – 04.06.2023 ODPUST PARAFIALNY 

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

9:30 Dziękczynna do Bożej Op. z okazji kol. rocz. sakr. Małżeństwa Krystyny i Jana Nawaryńskich, z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla dzieci i wnuka.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.05.2023

  • Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę odpust parafialny we Włodzieninie Trójcy Świętej. Msza św. odpustowa o godz. 11:30. Mszy św. odpustowej przewodniczył będzie i wygłosi słowo Boże, ks. radca duchowny, dziekan honorowy Edward Cichoń, były proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Głuchołazach. W najbliższą niedzielę kończy się okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
  • W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła (tzw. Zielone Świątki). Msza św. o godz. 18:00. 
  • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
  • W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz młodego pokolenia, pokoju na świecie, okazja do spowiedzi śwO godz. 18:00 Msza św. szkolna, w tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy Róża p. KobylańskiejW pierwszy piątek miesiąca o godz. 16:00 okazja do spowiedzi św., o godz. 16:30 Msza św.po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. o godz. 18:00 Nabożeństwo I soboty miesiąca i Msza św.
  • BOŻE CIAŁO 2023 (8 CZERWCA) I ołtarz kaplica cmentarna: ul. Górna ROSA AGNIESZKA. ROSA PATRYCJA, PRUS BOŻENA, PRUS GRAŻYNA, MUCHA CECYLIA, SEMCZUK IRENAII ołtarz ul. Kietrzańska: DOMAGAŁA STANISŁAW, WOLANIUK ŁUKASZ, CYTERA ZDZISŁAW, MIKOŁAJCZYK STANISŁAW, TICHANÓW MICHAŁ, GACH KATARZYNA; III ołtarz – przystanek PKS: CZARNA HELENA, CZARNY JAN, NAWARYŃSKI JAN, ZATYLNY JÓZEF, CZARNY WOJCIECH, BABINIEC STANISŁAW; IV ołtarz – ruiny kościoła: KUDZIA ANNA, TRZEBUNIAK RAFAŁ, DUDEK TOMASZ, BENGSZ CZESŁAWA, KOBYLAŃSKI STANISŁAW, KRECHOWIECKI RAFAŁ. 
  • GRUPA DOŻYNKI 2023 (10 WRZEŚNIA) GASIUL BOŻENA, GASIUL BOLESŁAWA, KLESZCZYŃSKA AGNIESZKA, RYFIAK AGNIESZKA, ŚWIERC JADWIGA, SMOŁKA JUSTYNA, KOSTECKA MARIA, KOSTECKA MONIKA, WACŁAWCZYK KARINA, DENES WIOLETTA, LESZCZYŃSKA EDYTA, KOWALCZYKOWSKA ŁUCJA, KOZAKIEWICZ GRAŻYNA, KARGUL MARIA, KLESZCZYŃSKA WIOLETTA, JAKUBCZYK SYLWIA. 
  • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian: od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 11:15 Włodzienin.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych. Do sprzątania kościoła serdecznie zapraszam: