intencje i ogłoszenia Włodzienin 26.05.2024 – 02.06.2024

NIEDZIELA – 26.05.2024 Uroczystość Najświętszej Trójcy  Odpust Parafialny we Włodzieninie

8:00 Wł. Do Bożej Op. w int. Jana Maruszczak z okazji 70 rocz. urodzin, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze.

9:30 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. 1) Do Bożej Op. dziękując za przeżyte lata Marii Krupa w kol. rocz. urodzin i prosząc o zdrowie i Boże bł. dla całej rodziny (int. od męża) 2) Za ++ rodziców matkę Katarzynę, ojca Marcina, siostrę Kazimierę, braci Edwarda i Stanisława, bratową Kazimierę, jej syna Wiesława, za wszystkich ++ z rodziny Łaba, Krupa, Kleszczyńskich oraz + ciocię Beatę, ++ kapłanów pracujących w naszej parafii. 2) Za + Julię Polak w miesiąc po śm.

11:30 Wł. SUMA ODPUSTOWA 1) W int. Parafian i Gości. 2) W int. dobrodziejów i darczyńców naszej parafii.

PONIEDZIAŁEK – 27.05.2024

18:00 Woj. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Jana Szkudlarek i ++ z rodziny.

WTOREK – 28.05.2024

18:00 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Genowefę i Eugeniusza Olszewskich oraz Danutę i Stanisława Zając.

ŚRODA – 29.05.2024

7:15 Wł. Nabożeństwo majowe i Msza św. W int. Parafian.

CZWARTEK – 30.05.2024

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

8:30 Wł. Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej i Anioła Stróża w int. Laury, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę Anioła Stróża i zdrowie dla całej rodziny. Po Mszy św. procesja do IV ołtarzy.

11:00 Woj. Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Wiktorii, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie oraz dary Ducha św. Po Mszy św. procesja do IV ołtarzy.

PIĄTEK – 31.05.2024 Święto Nawiedzenia NMP

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św.

18:00 Wł. Msza św. SZKOLNA Za + Danutę Lenartowicz (int. od sąsiadów),

I SOBOTA – 01.06.2024 św. Justyna

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św.

8:00 Wł. Msza św. w int. czcicieli Matki BożejPo Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.

16:00 Wł. Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stróża w int. Poli, Tosi, Louisa i Oliwiera prosząc o potrzebne łaski i opiekę Anioła Stróża dla nich i ich rodziców.

18:00 Woj. Dziękczynna do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej i św. Józefa w 35 rocz. sakr. małżeństwa Krystyny i Jana oraz 60 rocz. urodzin Jana, z prośbą o dalsze Boże bł. w rodzinie Nawaryńskich.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024

8:00 Wł. Za ++ rodziców Domicelę i Mirosława Góratowskich, brata Andrzeja za wszystkich ++ z rodzin Góratowski i Trzyna.

9:30 Woj. Górna 24

11:15 Wł. Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej w int. Sylwii i Mateusza Zdrzałek z okazji 10 rocz. ślubu oraz w int. dzieci i całej rodziny, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie, opiekę Anioła Stróża.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.05.2024

• Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Nasza parafia przeżywa Uroczystość OdpustowąBóg zapłać za przygotowanie uroczystości: dyżurowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Organiście, Orkiestrze, Różom Różańcowym, Panu Szafarzowi, osobom niosącym baldachim. Mszy św. odpustowej o godz. 11:30 przewodniczył będzie i wygłosi słowo Boże, dziekan naszego dekanatu ks. Alojzy Nowak. Kończy się okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
  • Dzisiaj Dzień Matki. Pamiętamy o wszystkich mamach, by żyjącym Pan Bóg błogosławił, a zmarłe wprowadził do swojej chwały.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny w cenie 10 zł, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny. Można również nabyć GOŚC EKSTRA – Święte Matki, Matki Świętych w cenie 14 zł.
  • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
  • We wtorek okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Bożego Ciała od godz. 17:15 do godz. 17:50.
  • czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. Msza św.  8:30 a po niej Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zapraszam do licznego udziału. Róże Różańcowe ze sztandarami. Zgodnie z tradycją proszę o przyozdobienie domów religijnymi obrazami i symbolami. Proszę przy ołtarzach przygotować płatki kwiatów do sypania podczas procesji. W Wojnowicach Msza św. i procesja o godz. 11:00.
  • W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju dla świata, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża ks. Proboszcza. O godz. 18:00 Nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna następnie Msza św. SZKOLNA. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas VI i VII w ZAPIECKU.
  • Dożynki parafialne w 2024 (8 września) odpowiedzialni: Włodzienin Góra. Spotkanie w sprawie dożynek parafian z Włodzienina Góry odbędzie się w 3 czerwca poniedziałek o godz. 19:30 w ZAPIECKU.
  • pierwszą sobotę o godz. 7:30 modlitwa różańcowa oraz okazja do spowiedzi św. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej oraz w int. wynagrodzenia za zniewagi i bluźnierstwa zadane Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.
  • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian: od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 11:15 Włodzienin.
  • X Parafialna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach 25-28 czerwca 2024 r., zapisy w kancelarii lub zakrystii koszt pielgrzymki wraz z powrotem autokarem: 280zł lub w przypadku osobistego powrotu 200zł. Zapisy na pielgrzymkę rowerową do 02 czerwca. Liczba miejsc ograniczona. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 28 czerwca 2024 r. (piątek) zapisy w zakrystii do 16 czerwca (koszt 70zł). W czwartek 6 czerwca spotkanie pielgrzymów rowerowych o godz. 19:30 w ZAPIECKU.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.