intencje i ogłoszenia Włodzienin 28.05.2023 – 04.06.2023

NIEDZIELA – 28.05.2023 Uroczystość Zesłania Ducha św.

Kolekta na potrzeby naszej parafii

8:00 Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze dla osób z Róży p. Tracz, ich rodzin, ks. Prob. a dla ++ z Róży o radość wieczną.

11:15 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + ojca Józefa Antoszczyszyn, Eugenię i Antoniego Wawrów i za wszystkich ++ z rodzin.

PONIEDZIAŁEK – 29.05.2023 Święto NMP Matki Kościoła

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św1) Za ++ rodziców Klarę i Tadeusza Rak. 2) Za ++ rodziców Agatę i Klemensa, babcię Annę, zięcia Jana, siostry Stanisławę, Czesławę, szwagrów Zygmunta, Władysława, za ++ z rodziny. Nabożeństwo do św. Józefa. 

WTOREK – 30.05.2023

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św1) Do Bożej Op. w int. Poli, Tosi, Stasia, Louisa i Oliwiera, prosząc o potrzebne łaski i opiekę Anioła Stróża dla nich i ich rodziców. 2) Do Bożej Op. za wstaw. Anioła Stóża w int. Kuby z okazji 5 rocz. ur.

ŚRODA – 31.05.2023 Święto Nawiedzenia NMP

7:15 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców i za ++ z rodziny.

I PIĄTEK – 02.06.2023

17:30 Modlitwa Różańcowa, okazja do spowiedzi św. 

18:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. SZKOLNA: Dziękczynna za otrzymane łaski, prosząc o opiekę Bożą i zdrowie dla całej rodziny oraz w pewnej intencji. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. 

I SOBOTA – 03.06.2023 św. męcz. Karola Lwangi i Towarzyszy

7:30 Różaniec św. i okazja do spowiedzi św. 

8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca.

NIEDZIELA – 04.06.2023 ODPUST PARAFIALNY 

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

8:00 Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i opiekę Anioła Stróża oraz zdrowie dla Bartka, Tomka, Przemka Ignasiak, rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków i całej rodziny.

11:30 1) W int. Parafian i Gości 2) Do Bożej Op. z okazji 20 rocz. ur. dziękując za otrzymane łaski, prosząc o dalsze.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.05.2023

  • Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Trójcy Świętej. Mszy św. odpustowej o godz. 11:30 przewodniczył będzie i wygłosi słowo Boże ks. radca duchowny, dziekan honorowy Edward Cichoń, były proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Głuchołazach. W najbliższą niedzielę kończy się okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. 
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny, a dla dzieci i młodzieży nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
  • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
  • W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła (tzw. Zielone Świątki). Msza św. o godz. 18:00. 
  • W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie, modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Gużdy. O godz. 18:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. szkolna. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę o godz. 7:30 modlitwa różańcowa oraz okazja do spowiedzi św. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Matki Bożej oraz w int. wynagrodzenia za zniewagi i bluźnierstwa zadane Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I soboty miesiąca. 
  • Ołtarze na Boże Ciało 2023 (8 czerwca): I ołtarz: (obok dawnego klasztoru) –Grupa Kobiet z Włodzienina Góry, II ołtarz: (kaplica przy ul. Młyńskiej) – p. Józef Zapotoczny, III ołtarz: (kaplica przy głównej drodze) p. Kazimierz Tracz oraz osoby towarzyszące, IV ołtarz: (Grota) Grupa Kobiet. Z góry dziękuję za zaangażowanie i przygotowanie ołtarzy. 
  • Dożynki parafialne w 2023 (3 września) odpowiedzialni: Włodzienin Środek. 
  • W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian: od godz. 9:15 Wojnowice, od godz. 11:15 Włodzienin.
  • Próba Orkiestry Parafialnej przed uroczystością odpustową i Bożym Ciałem w sobotę 3 czerwca o godz. 19:30 w salce ZAPIECEK.
  • Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

SPRZĄTANIE: Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i innych obiektów kościelnych. Do sprzątania kościoła serdecznie zapraszam: