intencje i ogłoszenia Wojnowice 07.05.2023 – 14.05.2023

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2023   Uroczystość I Komunii św.

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu

9:30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + męża Wilhelma w 15 rocz. śm., córkę Ewę, Marię i Izydora Wochnik, Annę i Ludwika Kudzia. 

PONIEDZIAŁEK – 08.05.2023 Uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + żonę Janinę Lenartowicz, jej rodziców Justynę i Tadeusza Pabian.

CZWARTEK – 11.05.2023

17:30 Adoracja Najśw. Sakr. 

18:00 Nabożeństwo majowe Msza św. SZKOLNA Do Bożej Op. dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. w int. Marii i Damiana Cieślik.

SOBOTA – 13.05.2023 NMP z Fatimy  XXVII Rocznica Powodzi

18:00 1) Do Bożej Op. dziękczynno-błagalna w 27 rocz. powodzi w int. Parafian z Włodzienina i Wojnowic. 2) Za + Kazimierza Kleszczyńskiego, ++ z rodzin Kleszczyński, Kalus, Bison i Zbroszczyk. Procesja do figury św. Jana Nepomucena 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023 

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

9:30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Dziękczynna do Bożej Op. za wstaw. św. Józefa za dar kapłaństwa ks. Prob. w 18 rocz. święceń, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie, opiekę M. Najśw. na każdy dzień kapłańskiej pracy (int. od Parafian). 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.05.2023

  • Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. Parafia Włodzienin przeżywa Uroczystość I Komunii św. Msza św. komunijna o godz. 11:15.
  • Składam serdeczne podziękowania Dyżurowi Odpustowemu wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich za przygotowanie poczęstunku dla kapłanów naszego dekanatu. Osobom za dyskretne kelnerowanie. Sołectwu naszej wioski z p. Sołtysem na czele za udostępnienie Świetlicy na spotkanie dla księży. Liturgicznej Służbie Ołtarza. Orkiestrze Parafialnej, Mężczyznom niosącym baldachim, Panu Szafarzowi, Parafianom za liczną obecność.
  • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
  • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
  • czwartek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie; modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Ostrowskiej. O godz. 18:00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej. 
  • W sobotę przypada XXVII rocznica powodzi. O godz. 18:00 Msza św. dziękczynno-błagalna w kolejną rocznicę powodzi dla parafian z Włodzienina i Wojnowic. Po Mszy św. procesja do figury św. Jana Nepomucena. 
  • Dziękuję dyżurowi odpustowemu ofiary na remont naszego kościoła.
  • Składam serdeczne podziękowania dyżurowi na cmentarzu za wykoszenie trawy.
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za tydzień kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD, p. Elżbietę L. oraz p. Wiesława B. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.