intencje i ogłoszenia Wojnowice 14.05.2023 – 21.05.2023

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023 

Kolekta specjalna na remont naszego kościoła

9:30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Dziękczynna do Bożej Op. za wstaw. św. Józefa za dar kapłaństwa ks. Prob. w 18 rocz. święceń, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie, opiekę M. Najśw. na każdy dzień kapłańskiej pracy (int. od Parafian). 

PONIEDZIAŁEK – 15.05.2023       Dni Krzyżowe

18:00 Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej dziękując za otrzymane łaski, z prośba o dalsze Boże bł., zdrowie, dary Ducha św. dla dzieci i wnuków z rodziny Toporowskich. Procesja do krzyża przy parkingu dolnym 

WTOREK – 16.05.2023 Dni Krzyżowe

18:00 Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej Królowej w int. dzieci i wnuków prosząc o potrzebne łaski i Boże bł. Procesja do krzyża – Włodzienin Góra

CZWARTEK – 18.05.2023

17:30 Adoracja Najśw. Sakr.

18:00 Nabożeństwo majowe i Msza św. SZKOLNA Za ++ Annę i Józefa Babiniec, ich córkę Emilię (int. od Marii Najduk).

SOBOTA – 20.05.2023

9:00 Sakrament pokuty i pojednania dla dzieci I Komunijnych z Wojnowic.

18:00 Nabożeństwo majowe Msza św. Do Bożej Op. za wstaw. M. Bożej z okazji kol. rocz. urodzin Marii, prosząc o Boże bł. na dalsze lata i zdrowie.

NIEDZIELA – 21.05. 2023 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Uroczystość I Komunii św.

Kolekta – jałmużna postna z całego roku

11:15 W intencji dzieci I Komunijnych oraz ich rodziców, chrzestnych i gości. Po Mszy św. nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I Komunijnych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.05.2023

 • Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. Za tydzień w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Msza św. komunijna o godz. 11:15. 
 • Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika Gość Niedzielny.
 • Zapraszam na nabożeństwa majowe.
 • DNI KRZYŻOWE W poniedziałek Msza św. z prośbą o urodzaje o godz. 18:00 oraz procesją do krzyża przy parkingu dolnym, a we wtorek o godz. 18:00 Msza św. z posesją do krzyża Włodzienin – Góra. 
 • czwartek o godz. 17:30 adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św. oraz modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, młodego pokolenia, pokoju na świecie; modlitwie różańcowej, w tym tygodniu przewodniczy Róża p. Rosy. O godz. 18:00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży szkolnej. 
 • Dziękuję za wykoszenie trawy przy kościele.
 • Proszę roczny dyżur o wykoszenie trawy na cmentarzu w ruinach kościoła św. Szymona i Judy Tadeusza.
 • Próby przed uroczystością Komunii św. dla dzieci z Wojnowic: 15 i 16 maja (poniedziałek i wtorek) od godz. 15:30 do 17:30; 18 i 19 maja (czwartek i piątek) od godz. 16:00 do 17:30. 
 • BOŻE CIAŁO 2023 (8 CZERWCA) I ołtarz kaplica cmentarna: ul. Górna; II ołtarz ul. Kietrzańska: DOMAGAŁA STANISŁAW, WOLANIUK ŁUKASZ, CYTERA ZDZISŁAW, MIKOŁAJCZYK STANISŁAW, TICHANÓW MICHAŁ, GACH KATARZYNA; III ołtarz – przystanek PKS: CZARNA HELENA, CZARNY JAN, NAWARYŃSKI JAN, ZATYLNY JÓZEF, CZARNY WOJCIECH, BABINIEC STANISŁAW; IV ołtarz – ruiny kościoła: KUDZIA ANNA, TRZEBUNIAK RAFAŁ, DUDEK TOMASZ, BENGSZ CZESŁAWA, KOBYLAŃSKI STANISŁAW, KRECHOWIECKI RAFAŁ. Spotkanie dla grupy w poniedziałek 22 maja po Mszy św. w kościele we Włodzieninie.
 • GRUPA DOŻYNKI 2023 (10 WRZEŚNIA) GASIUL BOŻENA, GASIUL BOLESŁAWA, KLESZCZYŃSKA AGNIESZKA, RYFIAK AGNIESZKA, ŚWIERC JADWIGA, SMOŁKA JUSTYNA, KOSTECKA MARIA, KOSTECKA MONIKA, WACŁAWCZYK KARINA, DENES WIOLETTA, LESZCZYŃSKA EDYTA, KOWALCZYKOWSKA ŁUCJA, KOZAKIEWICZ GRAŻYNA, KARGUL MARIA, KLESZCZYŃSKA WIOLETTA, JAKUBCZYK SYLWIA
 • Dzisiaj kolekta specjalna na remont naszego kościoła. Do policzenia kolekty specjalnej zapraszam osoby z PRD, p. Elżbietę L. oraz p. Wiesława B. Za tydzień kolekta – jałmużna postna z całego roku. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.